جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آستراک دو راهنمای جدید برای کمک به مبارزه با جرایم سایبری منتشر می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • آستراک دو راهنمای جدید برای کمک به مبارزه با جرایم سایبری منتشر می کند
00 Trading - آستراک دو راهنمای جدید برای کمک به مبارزه با جرایم سایبری منتشر می کند

دو راهنمایی جدید توسط آژانس اجرای انطباق مالی استرالیا (AUSTRAC) منتشر شده است تا تشخیص اینکه چه زمانی از رمزارز به دلایل مشکوک استفاده می‌شود یا زمانی که شخصی مجبور به پرداخت پول رمزنگاری شده به متصدیان باج‌افزار می‌شود را آسان‌تر کند.

AUSTRAC اشاره کرد که با پذیرش فزاینده رمزارز در جوامع، افزایش عمده ای در جرایم سایبری رخ می دهد.

AUSTRAC اظهار داشت که “جرایم سایبری یک تهدید فزاینده برای استرالیایی ها است. طبق گزارش مرکز امنیت سایبری استرالیا (ACSC)، 500 حمله باج افزار در سال مالی 2020-21(1399-1400) گزارش شده است.”

راهنماهای جدیدی که منتشر شده اند نه تنها شناسایی فعالیت های سایبری مجرمانه را آسان تر می کند، بلکه گزارش این جنایات را به AUSTRAC بسیار آسان تر می کند.

مدیرعامل بلاک چین استرالیا از این راهنماهای جدید استقبال کرد و اظهار داشت که “گفتگوی باز، راهنمایی فعال و روابط قوی بین دولت و صنعت ضروری است تا اطمینان حاصل شود که مشاغل می توانند رفتارهایی را که استرالیایی ها را در معرض آسیب قرار می دهد شناسایی و گزارش کنند.”

برخی از نکاتی که AUSTRAC هنگام شناسایی شخصی که سعی در پرداخت باج دارد بر آن تاکید کرده است شامل بی حوصلگی نسبت به سرعت تراکنش است، تراکنش های بزرگ ناگهانی از سوی کسب و کارهای جدید در حوزه رمزنگاری و همچنین نقل و انتقالاتی که شامل کل دارایی های یک کاربر می شود، پس از آن کل مجموعه هیچ فعالیت حسابی نخواهد داشت.

آستراک از موسسات مالی سنتی خواست تا از پذیرش مشتریان بانک‌زدایی خودداری کنند، زیرا این موضوع در بخش کریپتوهای محلی یک موضوع دائمی بوده است که می‌تواند عواقب عمده‌ای داشته باشد اگر فرد به اشتباه متهم به مجرم بودن شود.