آغاز جنگ بین ارزهای دیجیتال و دولت‌ها؛ برنده نهایی کدام خواهد بود؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • آغاز جنگ بین ارزهای دیجیتال و دولت‌ها؛ برنده نهایی کدام خواهد بود؟

اریک وورهیس، مدیرعامل شرکت خدمات مالی ShapeShift معتقد است، صنعت کریپتو باید برای افزایش فشار دولت‌ها آماده شود؛ زیرا چالش اصلی آن که مقابله با انحصار دولت‌ها بر پول است، در حال افزایش است. به گزارش رمزارز نیوز، وورهیس معتقد است، علی‌رغم فشارهای نظارتی بی‌سابقه‌ای که اخیراً صنعت کریپتو در ایالات متحده با آن مواجه شده است، مبارزه بین دولت آمریکا و صنعت کریپتو تازه آغاز شده است.
به گفته این کارآفرین، مقامات ایالات متحده هنوز ارزهای دیجیتال را یک تهدید مهم برای سیستم فیات نمی‌دانند و سرکوب اخیر آنها فقط یک واکنش فرصت‌طلبانه به خرابکاری‌های سال گذشته شرکت‌های رمزارزی متقلب است.
وورهیس در مصاحبه جدید خود گفت:

آنها صنعت کریپتو را به نوعی فضای اسکم و کلاهبرداری می‌بینند که می‌توانند به آن وارد شوند و نقش یک قهرمان را برای سر و سامان دادن به این آشفتگی، ایفا کنند.

به گفته وورهیس، قبل از اینکه دولت‌ها به طور کامل علیه کریپتو اقدام کنند، این صنعت باید به یک جریان اصلی تبدیل شود. وقتی کریپتو به آن مرحله رسید، سرکوب آن برای مقامات دولتی بسیار سخت و دشوار خواهد بود؛ زیرا افراد زیادی از ارزش و کاربرد آن آگاه خواهند بود.
وورهیس تردیدی ندارد که کریپتو در نهایت در نبرد برای نفوذ به قلب و ذهن مردم پیروز خواهد شد؛ زیرا از محدودیت‌های مربوط به جریان سرمایه که در سیستم‌های مالی سنتی وجود دارد، آزاد است.