آیا دبی شهر رویایی بایننس خواهد بود؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

به خوبی می دانیم که بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان یعنی بایننس، سال پرتلاطمی را پشت سر گذاشت. با توجه به اینکه مقامات بازار در سراسر جهان بایننس را به دلیل عدم رعایت قوانین محلی AML تحت فشار قرار داده اند، این صرافی به دنبال تاسیس دفاتر مرکزی جدید می باشد.

چانگ پنگ ژائو ملقب به CZ، مدیر عامل بایننس، هنوز مشخصاً اعلام نکرده است که این صرافی قصد دارد کجا مستقر شود. با این حال، بلومبرگ به نقل از منابعی آگاه گزارش کرده است که احتمالاً این صرافی امارات متحده عربی را به عنوان مقر بعدی خود در نظر گرفته است.

جالب است بدانید علیرغم اینکه بایننس بزرگترین صرافی در صنعت کریپتو و یکی از با ارزش ترین شرکت های جهان است، هیچ دفتر رسمی ندارد. این شرکت در سال 2017 در چین تأسیس شد و پس از اینکه مقامات چینی تجارت ارزهای دیجیتال را در این کشور غیرقانونی اعلام کردند، مجبور شد تجارت خود را به ژاپن منتقل کند. پس از مدت کوتاهی، به خاطر رفتار نه چندان دوستانه دولت ژاپن با این صنعت نوپا، بایننس خود را به مالت تبعید کرد، جایی که مواضع دولت حامی ارز دیجیتال آن، آزادی بیشتری را برای این صرافی نوید می داد.

پس از مشاجره با رگولاتورهای مالی مالت، که مدعی شدند هیچ نظارتی بر این صرافی ندارد، بایننس باز هم بدون خانه ماند و تنها حضور فیزیکی آن به دفتری در سنگاپور ختم شد. ولی در آنجا هم از نگاه نهادهای نظارتی در امان نبود و حتی ماه پیش به دلیل عدم رعایت قوانین ضد پولشویی سنگاپور مجوز خود را از دست داد.

از سوی دیگر، طی چند ماه گذشته، CZ حضوری ثابت و مستمر در امارات متحده عربی داشته است. بنا بر گزارش ها، او یک آپارتمان بزرگ در دبی خریداری کرده و میزبان یک ضیافت شام با حضور تأثیرگذارترین افراد شهر بوده است. در پی آخرین تلاش های بایننس برای همکاری با رگولاتورها در امارات و ملاقات های مستمر با خانواده سلطنتی گفته می شود آنها مشتاق هستند بایننس را به این کشور وارد کنند.

ماه گذشته، این شرکت یک یادداشت تفاهم (MOU) با سازمان مرکز تجارت جهانی دبی (DWCTA) امضا کرد و چشم انداز تسریع راه اندازی یک مرکز صنعتی جدید برای دارایی های مجازی جهانی در این شهر را ترسیم کند.

این توافق تنها یک روز پس از افشای برنامه‌های DWCTA برای تبدیل شدن به یک نهاد تنظیمی برای دارایی‌های مجازی و ارزهای دیجیتال صورت گرفت. این سازمان گفت که قصد دارد از طریق همکاری با شرکت‌های خصوصی و سایر نهادهای مرتبط، «محیطی جذاب» برای صنعت کریپتو ایجاد کند.