آینده روشن لایت کوین در پرتو قوانین جدید آمریکا!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

اخیراً لایحه جدیدی در ایالت مونتانا به تصویب رسیده که هدف آن، تغییر چند قانون در این منطقه در مورد ارزهای دیجیتال و استخراج کریپتو است. جالب اینجاست که این لایحه جدید می‌تواند تاثیر مثبتی بر لایت کوین (LTC) داشته باشد؛ زیرا یکی از بزرگترین بلاکچین‌های مبتنی بر PoW (اثبات کار) در جهان است.
طبق گزارش‌ها، این لایحه با ممنوع کردن شرکت‌های انرژی در مونتانا از اعمال نرخ‌های مختلف برای انواع مختلف عملیات استخراج دارایی‌های دیجیتال، زمینه فعالیت برابر برای همه ماینرها را تضمین می‌کند. علاوه بر این، این لایحه اعمال مالیات بر استفاده از ارزهای دیجیتال (از جمله لایت کوین) به عنوان روش پرداخت را نیز ممنوع می‌کند.
در این راستا، لازم به ذکر است که لایت کوین اخیراً عنوان کرده که پس از بیت کوین، دومین ارز دیجیتال پرمعامله با بزرگترین پردازشگر پرداخت رمزارزی در جهان است و در نتیجه، لایحه جدید ممکن است به پذیرش هرچه بیشتر آن کمک کند.
بلافاصله پس از تصویب این لایحه، هش ریت لایت کوین افزایش یافت که نشان‌دهنده هجوم ماینرهای جدید به این شبکه است. طبق داده‌های CoinWarz، در زمان نگارش این خبر، هش ریت لایت کوین 722.42 TH/s است. با کمال تعجب، با وجود افزایش هش ریت، سختی استخراج LTC اندکی کاهش یافت و به 23.72 میلیون رسید.
با نزدیک شدن به تاریخ هاوینگ LTC، این افزایش در هش ریت یک پیشرفت خوش‌بینانه برای شبکه محسوب می‌شود. با این حال، پاسخ لایت کوین در نمودار قیمت چندان رضایت‌بخش نیست که می‌توان آن را به روند نزولی مداوم در بازار نسبت داد.
البته، اگرچه واکنش قیمت لایت کوین راضی‌کننده نیست، اما چند معیار برای شبکه مثبت به نظر می‌رسند. به عنوان مثال، تعداد آدرس‌های فعال روزانه در هفته گذشته افزایش یافته است. این موضوع نشان می‌دهد که تعداد کاربران بیشتری در شبکه وجود دارد.
علاوه بر این، سرعت تراکنش‌های آن پس از کاهش، یک روند افزایشی را به ثبت رساند که به نفع شبکه است. با این وجود، نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) این آلت کوین به طور قابل‌توجهی کاهش یافته است که نشان‌دهنده چشم‌انداز نزولی در آینده نزدیک است.
در همین حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) و شاخص جریان پول (MFI) هر دو نزدیک به سطح خنثی قرار دارند. اندیکاتور Bollinger Bands نیز نشان می‌دهد که قیمت LTC در یک منطقه فشرده است و شانس شکست در هر جهت را کاهش می‌دهد. ولی شاخص On Balance Volume لایت کوین نسبتاً بالا است که ممکن است صعود قیمت را به دنبال داشته باشد.