ابراز علاقه مدیرعامل بلک‌راک به ارائه ETFهای اسپات اتریوم و ریپل!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • ابراز علاقه مدیرعامل بلک‌راک به ارائه ETFهای اسپات اتریوم و ریپل!

لری فینک (Larry Fink)، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی بلک‌راک (BlackRock)، اخیراً وجود‌ صندوق‌های ETF اسپات اتریوم را موضوعی جذاب دانسته است. تایید چنین‌ صندوق‌هایی توسط فینک، از اهمیت روزافزون اتریوم در عرصه امور مالی دیجیتال حکایت دارد.
سخنان فینک به عنوان رئیس بزرگترین شرکت مدیریت دارایی در جهان، اهمیت بسیار بالایی دارد و نشان‌دهنده تغییر بالقوه استراتژی‌های سرمایه‌گذاری و چرخش آن‌ها به سمت فناوری‌های بلاکچین است. جذابیت صندوق‌های ETF اسپات اتریوم برای بلک‌راک ممکن است سایر موسسات مالی بزرگ را هم به ارائه چنین صندوق‌هایی تشویق کرده و موقعیت اتریوم را به عنوان یک ارز دیجیتال پیشرو تقویت کند.
این احتمال وجود دارد که پس از تأیید صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین، شرکت‌های مدیریت دارایی برای ارائه صندوق‌های ETF اسپات اتریوم اقدام کنند. اظهارات اخیر فینک چنین شایعاتی را تقویت کرده است.

طی مصاحبه اخیر فینک با فاکس بیزنس، از وی در مورد صندوق ETF اسپات ریپل (XRP) نیز سوال شد. وی در پاسخ عنوان کرد:

نمی‌توانم در مورد آن صحبت کنم!

اظهار نظر مبهم وی، گمانه‌زنی‌های زیادی را در جامعه ارز دیجیتال برانگیخته است. برخی از سرمایه‌گذاران و تحلیلگران سخنان او را اشاره‌ای به احتمال ارائه چنین صندوقی توسط بلک‌راک می‌دانند.
در همین راستا، استیو مک‌کلورگ (Steve McClurg)، یکی از بنیانگذاران واکری فاندز (Valkyrie Funds) نیز در مصاحبه‌ای با بلومبرگ، با اشاره به تأیید صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین، نسبت به ارائه صندوق‌های ETF اتریوم و ریپل هم ابراز خوش‌بینی کرد.