اخبار آلتکوین تتر در ذخایر خود از اوراق بهادار چینی استفاده می‌کرده است

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • اخبار آلتکوین تتر در ذخایر خود از اوراق بهادار چینی استفاده می‌کرده است

داده‌های منتشرشده توسط دادستان کل نیویورک نشان می‌دهد که هولدینگ تتر (Tether Holdings)، صادرکننده استیل کوین USDT، در گذشته اوراق بهادار صادرشده توسط شرکت‌های چینی را در سبد ذخایر خود قرار داده است. این موضوع می‌تواند تردیدهایی را در مورد ذخایر تتر و خاصیت نقدشوندگی آن‌ها به وجود آورد که پتانسیل ایجاد فاد در مورد این استیبل کوین را خواهد داشت.

به گزارش بین‌کریپتو، سبد ذخایر تتر مجموعه دارایی‌هایی است که از ارزش استیبل کوین آن پشتیبانی می‌کند تا نسبت ۱:۱ این توکن با دلار آمریکا حفظ شود.

اسناد ارائه‌شده توسط لتیتیا جیمز (Letitia James)، دادستان کل نیویورک، نشان می‌دهد که تتر در گذشته اوراق بهادار منتشرشده توسط برخی از شرکت‌های دولتی چین را برای مدتی هولد می‌کرد. گفتنی است که سررسید اوراق بهادار مذکور به سال‌های ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ برمی‌گردد؛ اما بازه زمانی که تتر از آن‌ها نگهداری می‌کرده، مشخص نیست. تتر هولدینگز در این باره گفته است:

بلومبرگ، کوین دسک یا هر رسانه دیگری این اطلاعات را با عجله و بدون توجه به رویدادها یا حقایق جاری به خوانندگانش ارائه کرده‌اند. ما این رفتار را نمی پذیریم.

تتر اعلام کرده است که سرمایه‌گذاری آن‌ها در اوراق بهادار چین عمدتاً در بخش بانکی انجام شده و تمام آن‌ها توسط شرکت‌های معتبر بین‌المللی منتشر شده و کاملا نقدشونده بودند. طبق گفته‌های این شرکت، وضعیت تجاری این ناشران در آن زمان پایدار بود و اوراق مذکور جزء بهترین اوراق چینی بودند. علاوه بر این، تتر تاکید کرده که این اوراق تجاری را در سال گذشته فروخته و با هیچ ضرری مواجه نشده است.

مدت‌ها است که شایعات زیادی درمورد ذخایر تتر وجود دارد. تقریباً یک سال پیش، این شرکت در وب‌سایت خود اعلام کرده بود:

تتر از شایعات منتشرشده مبنی بر اینکه ۸۵٪ از سبد اوراق تجاری آن توسط اوراق تجاری چینی یا آسیایی پشتیبانی می‌شود و ارزش آن‌ها ۳۰٪ کاهش یافته، آگاه است. این شایعات کاملاً نادرست هستند و احتمالاً برای ایجاد وحشت بیشتر منتشر شده‌اند.

همان طور که گزارش دادیم، قیمت استیبل کوین تتر در هفته گذشته در استخر 3Pool کرو فایننس به زیر ۱ دلار رسید و دی‌پگ شد. با این وجود، پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری تتر، قاطعانه ادعا کرد که این استیبل کوین قربانی یک حمله برنامه‌ریزی‌‌شده شده است. استیبل کوین‌ها از زمان راه‌اندازی خود، به بخش مهمی از اکوسیستم رمزارزها تبدیل شده‌اند و یکی از اجزای کلیدی بخش دیفای محسوب می‌شوند. این توکن‌های تراکنش‌های مربوط به رمزارزها را تسهیل می‌کنند، نقدینگی موردنیاز بازار را فراهم می‌نمایند و به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند که با استفاده از استراتژی‌های مختلف نوسانات مختلف را مهار کنند.