ادعای سایبرنیوز: اطلاعات احراز هویت ۲۳۰٬۰۰۰ کاربر صرافی بیت ۲۴ لو رفته است

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • ادعای سایبرنیوز: اطلاعات احراز هویت ۲۳۰٬۰۰۰ کاربر صرافی بیت ۲۴ لو رفته است

شب گذشته شرکت سایبرنیوز در گزارشی مدعی شد اطلاعات حساس ۲۳۰٬۰۰۰ کاربر صرافی بیت ۲۴ به خاطر وجود یک پیکربندی نادرست در سیستم ذخیره‌سازی ابری آن لو رفته است. در واکنش به این خبر، مهندس امنیت صرافی بیت ۲۴ این گزارش را تکذیب و خاطرنشان کرد تمام اطلاعات کاربران کاملا ایمن هستند.

بر اساس گزارش سایبر نیوز، ظاهرا اشتباه سهوی صرافی بیت ۲۴ در پیکربندی سیستم ذخیره‌سازی ابری خود باعث شده تا بتوان به داده‌های سیستم احراز هویت این صرافی از جمله اطلاعات گذرنامه، شناسنامه، کارت اعتباری و رضایت نامه کتبی کاربران دسترسی پیدا کرد.

در واکنش به این گزارش، حسین امینی، مهندس امنیت بیت ۲۴ در یک پاسخ ایمیل رسمی، ضمن رد این ادعاها تاکید کرده است ادعاهای سایبرنیوز را بررسی کرده و آن‌ها را «نادرست و گمراه‌کننده» می داند و هیچ مدرکی دال بر نقض داده‌ها یا دسترسی غیرمجاز به اطلاعات حساس کاربران پیدا نکرده است. وی همچنین خاطر نشان کرد سیستم MinIO و فضای ذخیره‌سازی ابری این شرکت در امنیت کامل به سر می‌برد و با یافته‌های تحقیقات سایبر نیوز در تضاد است.

آیا کاربران بیت ۲۴ باید نگران باشند؟
سایبرنیوز در گزارش خود مدعی شده این نقض امنیتی ظاهرا در حال حاضر برطرف شده است. با این حال، محققان این شرکت معتقدند نشت چنین اطلاعات مهمی می‌تواند پیامدهای مهمی برای کاربران از جمله استفاده از داده‌های افشا شده برای سرقت هویت، تراکنش‌های جعلی و حملات فیشینگ داشته باشد. سایبرنیوز همچنین از کاربران خواسته تا برای رفع نگرانی خود با پشتیبانی صرافی بیت ۲۴ ارتباط برقرار کنند.

گفتنی است صرافی بیت ۲۴ در وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود اطلاعیه‌ای در این مورد منتشر نکرده است.