ارتقاء ساختار حاکمیتی Optimism

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

111111 2 - ارتقاء ساختار حاکمیتی Optimism

بنیاد آپتیمیسم(Optimism) به عنوان بخشی از تلاش های مداوم خود برای ایجاد مقیاس پذیری و کارایی هزینه به اتریوم (ETH)، ساختار و توکن حاکمیتی جدیدی را معرفی کرده است.
مجموعه Optimism بعدازظهر سه‌شنبه در یک پست طولانی معرفی شد که مأموریت و وظایف حاکمیتی آن را تشریح می‌کرد.مجموعه Optimism که به عنوان یک “تجربه در مقیاس بزرگ در وضعیت حاکمیتی دموکراتیک دیجیتال” توصیف می شود، اساساً شامل گروهی از جوامع و سهامداران است که متعهد به بهبود قابلیت های فنی اتریوم هستند.
بر اساس جزئیات، مجموعه Optimism در دو بخش اداره می شود: Citizens House و Token House.
Citizens House از طریق درآمدهای جمع آوری شده توسط شبکه، “فرآیندی را برای توزیع بودجه کالاهای عمومی معطوف به تسهیل اداره خواهد کرد. Token House، که از طریق ایردراپ های آینده ایجاد خواهد شد، وظیفه رأی گیری در مورد ارتقاء پروتکل ها و مشوق های پروژه را دارد.
Token House، که توسط OP توکن حکومتی جدید Optimism قدرت می گیرد، مسئول نظارت بر پروتکل و پارامترهای شبکه و همچنین ایجاد انگیزه برای کاربران برای ورود به اکوسیستم خواهد بود.

بنیاد Optimism در پست خود با اشاره به تقاضای فزاینده برای عملکردهای قرارداد هوشمند سریع و کارآمد، گفت که تقاضای جامعه بلاک چین برای مقیاس‌پذیری بسیار زیاد می باشد.
طبق گزارش ژانویه(دی 1400) توسط شرکت تحقیقاتی Electric Capital، در حالی که اتریوم همچنان بر صحنه توسعه‌دهندگان تسلط دارد، رقبای آن با سرعت بیشتری در حال رشد هستند. این گزارش نشان می‌دهد که فعالیت توسعه‌دهندگان برای پروژه‌هایی مانند پولکادات(DOT)، سولانا (SOL) و BNB Smart Chain (BNB) در حال رشد است که به طور بالقوه می‌توانند سلطه اتریوم را از بین ببرند. در همین حال، طبق گفته DeFi Llama، سهم اتریوم از بازار مالی غیرمتمرکز (DeFi) که بر اساس ارزش کل قفل شده اندازه‌گیری می‌شود، طی 12 ماه گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.