ارزش تراکنش های شبکه اتریوم در سه ماهه سوم سال به 500 میلیون دلار رسید

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • ارزش تراکنش های شبکه اتریوم در سه ماهه سوم سال به 500 میلیون دلار رسید

در پرتوی رشد مداوم صنعت کریپتو، دومین دارایی بزرگ دیجیتال از نظر ارزش بازار یعنی اتریوم، بیش از 500 میلیارد دلار تراکنش در سه ماهه سوم سال جاری به ثبت رسانده است که نشان دهنده افزایش 389 درصدی نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته است.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط بَنکلِس دائو (Bankless DAO)، استخراج کنندگان اتریوم با افزایش 511 درصدی، در مجموع 1.96 میلیارد دلار درآمد داشته اند. جالب است بدانید ماینرهای شبکه در سه ماهه سوم سال 2020 ، تنها 321 میلیون دلار درآمد کسب کرده اند.

یکی از عوامل مهم در ایجاد این آمار خاص این است که با پیاده سازی نسخه ارتقاء EIP – 1559 در سال جاری، 68 درصد از هزینه های به دست آمده، توسط این مکانیزم سوزانده شده است، به این معنی که آنچه در واقع نصیب ماینرها شده است در محدوده 620 میلیون دلار می باشد.

جدا از افزایش درآمد ماینرها، اتریوم شاهد افزایش تعداد آدرس های فعال روزانه در اکوسیستم خود نیز بوده است. در سال 2020، تعداد آدرس فعال روزانه اتر (ETH) چیزی حدود 368467 مورد بود؛ این رقم امسال به 457402 آدرس افزایش یافته است.

رشد همزمان دو صنعت NFT و DeFi

بر اساس این گزارش، کل ارزش قفل شده (TVL) در بخش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) طی یک سال گذشته 1242 درصد افزایش یافته است. سال گذشته، کل ارزش قفل شده در پروتکل‌های دیفای مبتنی بر اتریوم کمتر از 10 میلیارد دلار بودند، این رقم اکنون در حدود 124 میلیارد دلار است.

در مورد بازار توکن های غیرمثلی (NFTها) نیز باید گفت، حجم معاملات در بزرگترین بازار NFT، یعنی OpenSea، در سه ماهه سوم 2021 با 141847 درصد افزایش به 6.57 میلیارد دلار رسیده است درحالیکه در مدت مشابه سال قبل این رقم معادل مبلغ ناچیز 4.76 میلیون دلار بود.

در این گزارش اشاره شده است که رشد فضای NFT نقش مهمی در بالا بردن هزینه های گس در شبکه اتریوم ایفا کرده است. به طوریکه همزمان با راه‌اندازی مجموعه The Sevens، جهش‌ هزینه های گس به مرز 7300 gwei رسید.

در پایان باید گفت تغییر در مکانیسم اجماع اتر و انتقال از شبکه اثبات کار (PoW) به شبکه اثبات سهام (PoS)، به کاهش شدید میزان انرژی مصرف‌شده توسط این شبکه کمک می‌کند و در عین حال باعث کاهش قابل‌توجهی نیز در صدور ETH در آینده می شود.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با زرین سیگنال  نمی‌باشد.

منبع: cryptoslate