ارزش Blockchain.com پس از دور جدید تامین مالی به 14 میلیارد دلار رسید!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

سرمایهگذاری

بر اساس گزارش‌ها، شرکت خدمات مالی و صرافی ارزهای دیجیتال، Blockchain.com، بودجه جدیدی به ارزش ۱۴ میلیارد دلار جمع آوری کرده است.

طبق گزارش بلومبرگ، این دور تامین مالی توسط شرکت سرمایه گذاری ریسک پذیر جهانی لایت اسپید ونچرز (Lightspeed Ventures) و بیلی گیفورد (Baillie Gifford & Co)، یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری که به دلیل مشارکت اولیه خود در سهام در حال رشد مانند تسلا(Tesla) مشهور است، رهبری شد.

گزارش شده است که این دور تأمین مالی که هنوز به طور عمومی توسط Blockchain.com یا سرمایه گذاران تأیید نشده است، ارزش شرکت را از 5.2 میلیارد دلار به 14 میلیارد دلار افزایش داده است. مبلغ کل بودجه جمع آوری شده هنوز اعلام نشده است.

Blockchain.com که در سال 2011 (1390) تأسیس شد، اکنون یکی از بزرگترین شرکت‌های ارزهای دیجیتال در جهان است و طیف گسترده‌ای از خدمات مالی مبتنی بر بلاک چین را از پلتفرم مبادلات و کیف پول‌های رمزنگاری خود تا محصولات سازمانی خاص ارائه می‌کند و 37 میلیون کاربر تأیید شده با 82 میلیون کیف پول و بیش از 1 تریلیون دلار ارزش تراکنش در سراسر پلتفرم خود دارد.

در آوریل سال گذشته(فروردین 1400)، Blockchain.com پس از تضمین یک سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری از Baillie Gifford & Co، که در آن زمان بزرگترین سرمایه گذاری انجام شده در این شرکت بود، خبرساز شد.

آخرین دور اصلی تامین مالی Blockchain.com که در مارس 2021 (اسفند 1399) اتفاق افتاد، دور سری C بود و شرکت 300 میلیون دلار با ارزش 5.2 میلیارد دلار جمع آوری کرد. این دور تأمین مالی توسط DST Global، Lightspeed Venture Partners و VY Capital رهبری شد. پیش از این، این شرکت 120 میلیون دلار از مجموعه گسترده ای از شرکت های ریسک پذیر (VC) جمع آوری کرده بود، که عمدتاً هدف آن توسعه کسب و کار نهادی بود.

این هفته Blockchain.com نام خود را به لیست شرکت‌هایی اضافه کرد که از ثبت موقت اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) برای صدور مجوز دارایی‌های رمزنگاری شده خارج می‌شوند، که بیان می‌کند شرکت‌ها باید تحت یک طرح ضد پولشویی (AML) تایید شوند یا معاملات آنها تا 31 مارس(11 فروردین) متوقف شوند.

Blockchain.com درخواست خود را در 29 مارس (9 فروردین) پس گرفت و به جای آن از طریق ثبت نام لیتوانیایی، فعالیت در اروپا را انتخاب کرد. در 11 مارس(20 اسفند)، BC2C، یک ارائه‌دهنده سازمانی تجارت ارزهای دیجیتال نیز از بریتانیا خارج شد و به جای آن قصد داشت عملیات خود را از طریق یک نهاد آمریکایی انجام دهد.