از نظر دادگاه آفریقای مرکزی، طرح سانگو کوین برای شهروندی این کشور غیرقانونی است

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • از نظر دادگاه آفریقای مرکزی، طرح سانگو کوین برای شهروندی این کشور غیرقانونی است
Screenshot 2022 08 31 103301 - از نظر دادگاه آفریقای مرکزی، طرح سانگو کوین برای شهروندی این کشور غیرقانونی است

در حکمی که به احتمال زیاد در روند بلند پروازی های رمزارزی جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) اختلال ایجاد می کند، یک دادگاه قانون اساسی گفته است: برنامه دولت برای ارائه شهروندی کامل به سرمایه‌ گذاران در رمزارز sango coin غیرقانونی است. علاوه بر این، دادگاه گفت که پیشنهاد دولت برای دادن زمین و دسترسی به محصولات معدنی مانند طلا به خریداران سکه سانگو خلاف قانون اساسی است.

به گفته دادگاه، “ملیت کشور ارزش بازاری ندارد”، از این رو دولت رئیس جمهور فاستین-آرچانژ توادرا (Faustin-Archange Touadéra)، باید از قول اعطای شهروندی به سرمایه گذارانی که به ارزش 60000 دلار از سکه های سانگو را می خرند، صرف نظر کند.

دولت می گوید به تصمیم دادگاه احترام می گذارد
در واکنش به این حکم، سخنگوی ریاست جمهوری CAR، آلبرت یالوکه موکپمه (Albert Yaloke Mokpeme)، گفته است که دولت اکنون به دنبال راه‌ های دیگری برای پاداش دادن به دارندگان سکه سانگو با زمین و شهروندی خواهد بود. او گفت:

«ما به تصمیم دادگاه احترام می گذاریم و اکنون به دنبال راه دیگری برای ارائه زمین و شهروندی به سرمایه گذاران هستیم.»

در زمان نگارش این خبر، رئیس جمهور توادرا، که مرتباً در مورد جاه طلبی های دولت خود توئیت می کرد، بیانیه ای صادر نکرد. از سوی دیگر، وبسایت ردیابی فروش سکه سانگو نشان می دهد که بیش از یک ماه پس از شروع فروش توکن، هنوز بیش از 194 میلیون سکه فروخته نشده وجود دارد.