استیبل کوین بایننس، هدف جدید مقامات آمریکایی!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

به گزارش وال استریت ژورنال و به نقل از افراد مطلع به موضوع، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایالات متحده به ناشر استیبل کوین پکسوس تراست (Paxos Trust) اعلام کرده که قصد دارد از این شرکت به دلیل نقض قوانین حمایت از سرمایه‌گذاران در رابطه با بایننس یواس‌دی (BUSD) – سومین استیبل کوین برتر بازار – شکایت کند. با این حال، هنوز مشخص نیست که اطلاعیه SEC به طور خاص به انتشار BUSD توسط پکسوس، فهرست کردن BUSD یا هر دو مربوط می‌شود.
طبق گزارش‌ها، در این اطلاعیه ادعا شده که استیبل کوین BUSD یک اوراق بهادار ثبت‌نشده است. گفته می‌شود که پس از انتشار این اخطاریه، متهم ۳۰ روز فرصت دارد تا به آن پاسخ داده و این موضوع را که چرا نباید این اتهامات علیه متهمان احتمالی مطرح شوند، اثبات کند.
در همین راستا، سخنگوی بایننس گفته که BUSD یک محصول صادرشده و متعلق به پکسوس است و این صرافی، مجوز نام تجاری خود را برای استفاده به پکسوس داده است. این صرافی همچنین اظهار داشت که پکسوس توسط دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) تنظیم می‌شود و BUSD یک استیبل کوین با پشتوانه ۱ به ۱ است.
این سخنگو افزود:

استیبل کوین‌ها یک شبکه امن و حیاتی برای سرمایه‌گذارانی هستند که به دنبال پناهگاهی برای بازارهای بی‌ثبات می‌گردند و محدود کردن دسترسی به آن‌ها، مستقیماً به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان آسیب می‌رساند.

لازم به ذکر است که پکسوس همچنین خالق استیبل کوین دلار پکسوس (USDP) است که در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد. هفته گذشته هم گزارش‌هایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه پکسوس توسط NYDFS در حال بررسی است، با این حال، انگیزه دقیق این کاوش در حال حاضر مشخص نیست.