اصلاحیه جدید برای ETF شرکت‌های بلک راک و بیت وایز؛ به تایید ETF اسپات بیت کوین نزدیک شده‌ایم؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • اصلاحیه جدید برای ETF شرکت‌های بلک راک و بیت وایز؛ به تایید ETF اسپات بیت کوین نزدیک شده‌ایم؟

شرکت بلک راک (BlackRock) و بیت وایز (Bitwise) روز گذشته اصلاحیه جدیدی از درخواست ETF اسپات بیت کوین خود را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آمریکا ارسال کردند. در همین حال، بلک راک از جذب ۱۰۰٬۰۰۰ دلار سرمایه اولیه برای ETF اسپات خود خبر داده است.

در حالی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا هنوز با درخواست‌های راه‌اندازی ETF موافقت نکرده و آنها را به تاخیر انداخته است، تحلیلگران معتقدند ارسال اصلاحیه‌های متعدد و برگزاری جلسات با این کمیسیون نشانه خوبی برای تایید احتمالی ETF بیت کوین است.

جیمز سیفرت (James Seyffart)، تحلیلگر ETF بلومبرگ در این رابطه در توییتی نوشت:

روند در حال طی شدن است. هم کمیسیون بورس و هم شرکت‌های درخواست‌دهنده در حال تلاش‌اند تا مشکلات را برطرف کنند. این اصلاحیه‌ها احتمالا نتیجه مکالمات و جلسات متعدد بین طرفین است.

در اصلاحیه جدید بلک راک، این شرکت مدیریت دارایی جزییات بیشتری در رابطه با سیاست‌های ضدپولشویی خود ارائه کرده و از اینکه از ارائه‌دهندگان معتبر خدمات شخص ثالث استفاده می‌کند اطمینان حاصل کرده است.

جذب سرمایه ۱۰۰ هزار دلاری ETF بلک راک

در همین حال، شرکت بلک راک اعلام کرد ۱۰۰٬۰۰۰ دلار به عنوان «سرمایه اولیه» برای صندوق ETF بیت کوین خود دریافت کرده است.

در پرونده ارسال شده به کمیسیون بورس آمده است:

سرمایه‌گذار اولیه با خرید ۱۰۰٬۰۰۰ دلار سهام در تاریخ ۲۷ اکتبر (۵ آبان) موافقت کرد و در همان تاریخ، ۴۰۰۰ سهم اولیه با قیمت ۲۵.۰۰ دلار به ازای هر سهم تحویل گرفت.

جذب سرمایه اولیه باعث تامین مالی یک صندوق ETF می‌شود تا بتواند سهام‌ خود را در بازار آزاد عرضه کند.

صندوق آی‌شرز بیت کوین تراست (iShares Bitcoin Trust) شرکت بلک راک برخلاف ETFهای فیوچرز، به جای قراردادهای آتی روی خود بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کند و یکی از ۱۳ صندوق درانتظار تایید کمیسیون بورس است. انتظار می‌رود کمیسیون بورس در ماه ژانویه با یک یا چند درخواست موافقت کند.