اعلام تاریخ ایردراپ توکن XAI در شبکه آربیتروم؛ چه افرادی واجد شرایط هستند؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • اعلام تاریخ ایردراپ توکن XAI در شبکه آربیتروم؛ چه افرادی واجد شرایط هستند؟

شبکه بازی زای (Xai) که یک راهکار لایه سوم مبتنی بر بلاکچین آربیتروم است و در ژوئن ۲۰۲۳ (خرداد) راه‌اندازی شده، اعلام کرده است ایردراپ توکن خود را در ۲۷ دسامبر (۶ دی) انجام خواهد داد که بین هولدرهای توکن‌های بی‌همتای (NFT) آن توزیع می‌شود.

به نقل از دی‌کریپت، توسعه‌دهندگان Xai در شبکه اجتماعی اکس (توییتر سابق) اعلام کردند:

اطلاعیه رسمی ایردراپ فصل اول XAI

در ۲۷ دسامبر (۶ دی)، ایردراپ توکن Xai برای هولدرهای زیر توزیع می‌شود:

هولدرهای Xai Odyssey Legendaries و Vanguards: اسنپ شات گرفته شده است.

هولدرهای Xai Sentry Keys: اسنپ شات هنوز گرفته نشده است.

اطلاعیه‌های مربوط به فهرست شدن XAI در صرافی‌ها بعد از ایردراپ اعلام می‌شود.

طلاعیه رسمی Xai درباره ایردراپ توکن XAI

البته صرافی کوکوین اعلام کرده است قصد دارد توکن XAI را فهرست کند. توسعه‌دهندگان آربیتروم در آفچین لبز (Offchain Labs) در پروژه Xai که شامل بنیاد Xai، توکن و بلاکچین آن می‌شود، همکاری می‌کنند. طبق گزارش‌های وب‌ سایت Xai، از توکن XAI در آینده برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها استفاده می‌شود و به عنوان توکن اصلی گیمرها برای معامله NFTها و آیتم‌های درون بازی که در آینده روی بلاکچین آن ساخته می‌شوند، عمل خواهد کرد.

گفتنی است Odyssey Legendaries و Vanguards در اصل NFT‌هایی به سبک تصویر پروفایل هستند. کلیدهای Xai Sentry Keys هم به مالکان خود اجازه می‌دهد تا نودهای شبکه Xai را اجرا کنند.

اسنپ شات ایردراپ Odyssey Legendaries و Vanguards گرفته شده و برای کسانی که می‌خواهند در ایردراپ آن شرکت کنند، خیلی دیر شده است. با وجود این، علاقه‌مندان می‌توانند برای واجد شرایط شدن در ایردراپ Xai Sentry Keys اقدام کرده و آن‌ها را خریداری کنند. طبق اطلاعات موجود در وب سایت بنیاد Xai، حدود ۵۰.۱٪ از عرضه XAI بین نودها و اعضای جامعه آن توزیع می‌شود و اعضای تیم و سرمایه‌گذاران آن هم به ترتیب ۲۰٪ و ۲۲.۴٪ توکن‌ها را دریافت خواهند کرد. علاوه بر این ۷.۵٪ باقی‌مانده هم به اکوسیستم XAI اختصاص می‌یابد.

چگونگی توزیع XAI

هر کیف پول اتریومی که با آربیتروم سازگار باشد، می‌تواند به شبکه Xai متصل شود و از آن استفاده کند. البته بنیاد Xai در تلاش است که در آینده کیف پول مخصوص خود را با استفاده از فناوری شناسایی یکپارچه (Single Sign On) راه‌اندازی کند.

ایردراپ‌ها در بازار کریپتو طرفداران زیادی دارند و برای بعضی از کاربرها مثل «پول رایگان» است. با وجود این باید توجه داشته باشید که کلاهبرداری‌های زیادی هم در این بخش وجود دارد. برای مثال، هکرها ممکن است لینک‌های تقلبی را منتشر کنند که در اصل برای تخلیه کیف پول کاربران طراحی شده‌اند. آن‌ها حتی ممکن است حساب‌ کاربری پروژه‌ها و افراد مختلف را در شبکه‌های اجتماعی (حتی حساب‌هایی که تایید شده‌اند و علامت آبی یا طلایی دارند) هک کنند و لینک‌های جعلی مربوط به ایردراپ آن‌ها را به اشتراک بگذارند.

شبکه Xai هم به دنبال‌کنندگان خود در مورد یک کلاهبرداری فیشینگ هشدار داده است. در این کلاهبرداری هکرهای ناشناس، مخزن عمومی Sentry Key شبکه Xai را فورک کردند و یک نسخه جعلی از آن ساختند که کاربران را به یک کلاهبرداری فیشینگ سوق می‌دهد. هرچند تیم Xai تعداد کیف پول‌های هک‌شده را اعلام نکرده، در پنجشنبه هفته گذشته تاکید کرد که کلیدهای قانونی و جدیدی را برای همه افرادی که تحت تاثیر آن قرار گرفته‌اند، ارسال کرده است.

شایان ذکر است پروژه Xai شباعت زیادی به استارتاپ جدید ایلان ماسک به اسم xAI دارد اما این میلیارد آمریکایی در گذشته اعلام کرده بود که هیچ یک از شرکت‌های او توکن نخواهند داشت.