افشاگری مدیرعامل بایننس از پشت پرده سقوط ارزهای دیجیتال!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

 چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، در مورد اعتماد به تحلیل‌ها و فرضیات منتشرشده توسط افراد ناشناس در توییتر که ادعا می‌کنند دلایل واقعی افت بازار را می‌دانند، هشدار داد.

به گزارش رمزارز نیوز، ژائو معتقد است که نباید به «Binance FUD» ، «Robinhood FUD» و دیگر تئوری‌های توطئه‌ای که در توییتر در حال انتشار است، گوش دهیم. مدیرعامل بایننس به سه اتهام مطرح‌شده که توجه کاربران را به خود معطوف کرده است، واکنش نشان داد.

در ابتدا، او به کاربران این اطمینان را داد که بایننس به دنبال نقد کردن دارایی‌های خود نیست. برخی از افراد، معتقد بودند که بایننس با افزایش سهم نقدینگی خود باعث کاهش قیمت آلت کوین‌ها شده است. در مقابل، وی تأکید کرد که بایننس از موجودی نقدی خود برای افزایش دارایی‌های ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند.

علاوه بر این، یک حساب توییتری با نام مستعار “Bitcoin Expert India” شایعاتی درباره تصمیم پلتفرم رابین‌هود برای فروش اجباری تمامی ارزهایی که قرار است از لیست خود خارج کند، منتشر کرده بود. بر اساس این شایعه، رابین‌هود قصد دارد در دو هفته آینده بیش از ۱.۳ میلیارد دلار از توکن‌های کاردانو، سولانا و پالیگان را به فروش برساند. مدیرعامل بایننس اعتراف کرد که درباره این تصمیم “هیچ‌گونه اطلاعاتی ندارد”.
علاوه بر این، مدیرعامل بایننس به کاربران توصیه کرد که از اعتماد به اخبار مربوط به “ممنوعیت در ایالات متحده” یا “ممنوعیت در چین” که در طول سرکوب‌های نظارتی معمولاً مورد توجه قرار می‌گیرند، خودداری کنند. او به مواردی اشاره کرد که نشان می‌دهد بازار در گذشته نیز از فروش‌های ناشی از وحشت این‌گونه اخبار بهبود یافته است.
با تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای شکایت از بایننس و موسس آن به اتهام ارائه اوراق بهادار ثبت‌نشده به شهروندان ایالات متحده، بازار ارزهای دیجیتال دچار آشفتگی شد. طبق طبقه‌بندی SEC، بسیاری از آلت کوین‌های اصلی به عنوان اوراق بهادار دسته‌بندی شده‌اند که این موضوع، باعث ایجاد وحشت در بازار شده است.