امیدهای وب 3 در ژاپن تقویت شد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

taro kono source a video screenshot france 24 youtube   media library original 732 468 - امیدهای وب 3 در ژاپن تقویت شد

پس از اینکه نخست وزیر ژاپن، وزیر جدیدی را مسئول امور دیجیتال منصوب کرد، امیدها در ژاپن زیاد است که دولت توسعه Web3 را در سرلوحه و مرکز برنامه های اقتصادی خود قرار دهد.
تارو کونو(Taro Kono)، سیاستمدار، در توییتر اعلام کرد که در آخرین تغییر وزرای نخست وزیر، فومیو کیشیدا(Fumio Kishida)، به این سمت منصوب شده است.
به نظر می رسد این انتصاب نشانه واضحی از قصد کیشیدا باشد: کونو یک رئیس سابق صنعت فناوری است، حضور بالایی در رسانه های اجتماعی دارد و به عنوان یک دانش آموخته سابق دانشگاه جورج تاون(Georgetown) می باشد و به زبان انگلیسی مسلط است. او پیش از این ریاست وزارت خارجه را بر عهده داشته و همچنین وزیر سابق دولت در امور اصلاحات اداری نیز بوده است.
تارو کونو در دوران وزارت خارجه خود با ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم (ETH) و آیا میاگوچی(Aya Miyaguchi)، مدیر اجرایی بنیاد اتریوم، ملاقات رسمی داشت.
سال گذشته، کونو در رقابت انتخاباتی رهبری حزب لیبرال دموکرات (LDP) به کیشیدا با اختلاف اندکی شکست خورد. اگر او پیروز می شد، نقش نخست وزیری را بر عهده می گرفت.

اخیراً او در توییتر از 2.4 میلیون دنبال کننده خود درخواست کرد تا یک آواتار دیجیتالی بسازند که بتواند در فضاهای متاورس از آن استفاده کند.
کونو ریاست آژانس دیجیتال دولتی را بر عهده خواهد داشت که در سال 2009(1388) در تلاش برای دیجیتالی کردن عملکرد دولت، پر کردن شکاف فناوری بین مناطق روستایی و شهری و ترویج رشد مبتنی بر فناوری اطلاعات بود.
اما در ماه‌های اخیر، کیشیدا و حزب حاکم LDP با عبارات صعودی درباره رشد مرتبط با Web3 صحبت کرده‌اند. به نظر می رسد انتصاب وزیری با نفوذ کونو برای رهبری مؤثر این تلاش نشان می دهد که اکنون توکیو چقدر تلاش های خود را در این زمینه جدی می گیرد.
رهبران اپوزیسیون و روسای صنعت هشدار داده‌اند که استعدادهای برتر بلاک چین و کریپتوهای ژاپنی به دلیل نرخ‌های مالیاتی غیرقانونی به خارج از کشور نقل مکان می‌کنند که باعث صحبت درباره اصلاحات مالیاتی کریپتو شده است.
کیشیدا در سفری به بریتانیا در ماه می امسال(اردیبهشت 1401) به سرمایه‌گذاران بریتانیایی گفت که دولت او رشد مرتبط با وب 3 را هدف قرار داده است و در سخنرانی خود به تحولات مرتبط با متاورس و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) اشاره کرد.