انتقاد یکی از بنیانگذاران دوج کوین از ایلان ماسک به دلیل اقدام برای تصاحب خودخواهانه توئیتر

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • انتقاد یکی از بنیانگذاران دوج کوین از ایلان ماسک به دلیل اقدام برای تصاحب خودخواهانه توئیتر
Screenshot 2022 04 15 at 01 27 13 1619143135281 107.webp WEBP Image 800 × 509 pixels - انتقاد یکی از بنیانگذاران دوج کوین از ایلان ماسک به دلیل اقدام برای تصاحب خودخواهانه توئیتر

جکسون پالمر، یکی از بنیانگذاران Dogecoin، از پیشنهاد غیرمنتظره ی ایلان ماسک برای خرید غول شبکه اجتماعی توئیتر به مبلغ 43 میلیارد دلار، انتقاد کرده است.

در حالی که ماسک به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده گفت که پیشنهاد او برای آزادی بیان “خوب” است، برخی استدلال کردند که او، به دلیل سابقه آزار و اذیت نوجوانان در فضای مجازی، باید آخرین فردی باشد که بتواند یکی از تأثیرگذارترین شرکت های رسانه های اجتماعی را  در اختیار بگیرد.

پالمر ادعا می‌کند که مرتبط کردن هر نوع “آزادی” با ثروتمندترین مرد جهان که تصرف خصمانه توئیتر را آغاز می‌کند، “انعطاف فکری بسیار تأثیرگذاری” را می‌طلبد.

ژوئیه گذشته (تیر 1400)، پالمر در یک توئیت که خیلی وایرال شد، به جامعه رمزارزها حمله کرد و مدعی شد که این صنعت توسط کارتل قدرتمندی از چهره‌های ثروتمند کنترل می‌شود. وی گفت که پس از جدایی از جامعه سمی رمزارزها در سال 2015 (1394)، دیگر درباره هیچ موضوع مرتبط با رمزارزها بحث نخواهد کرد.

در ماه می (اردیبهشت 1400)، پالمر، ماسک را که یکی از مروجین کلیدی دوج کوین است، به شدت مورد انتقاد قرار داد و آن را “یک جیب بر خودمختار” خواند.

پیشنهاد جنجالی ماسک توسط بسیاری از تحلیلگران پیش بینی شده بود. رئیس تسلا پس از به دست آوردن 9.2٪ سهام در شرکت و تبدیل شدن به بزرگترین سهامدار آن، از برنامه خود برای پیوستن به هیئت مدیره توئیتر عقب نشینی کرد تا حداکثر سهام خود را به 14.9 محدود نکند.

برنامه متهورانه این میلیلاردر برای تسلط بر توئیتر احتمالاً نا فرجام بماند. بر اساس گزارشی توسط The Information که به نقل از یک منبع آگاه با موضوع، پیشنهاد ماسک توسط هیئت مدیره شرکت “ناخواسته” تلقی می شود. شاهزاده سعودی، الولید بن طلال آل سعود، یکی از سهامداران اصلی پلتفرم رسانه های اجتماعی، قبلاً در توئیتی این معامله را رد کرده است.