انرژی مورد نیاز الگوریتم اثبات کار اتریوم، معادل یک کشور 19 میلیونی است

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • انرژی مورد نیاز الگوریتم اثبات کار اتریوم، معادل یک کشور 19 میلیونی است
5 - انرژی مورد نیاز الگوریتم اثبات کار اتریوم، معادل یک کشور 19 میلیونی است

در حال حاضر، مصرف انرژی سالانه بلاکچین اثبات کار اتریوم، بیش از 82.1 تراوات ساعت است که معادل مصرف کل یک کشور با جمعیت 19 میلیون نفری می باشد. دلیل اصلی مصرف بالای انرژی بلاکچین های اثبات کار، الزامات اعتبارسنجی آن ها است.

کاربران برای استخراج رمزارزهایی با الگوریتم اثبات کار، به رایانه یا دستگاه سخت افزاری قدرتمندی نیاز دارند که بتواند چالش های الگوریتمی سختی را حل کند، مانند الگوریتم Keccak-256 اتریوم، که به پردازنده های قدرتمندی نیاز دارد که برای اجرا، نگهداری و خنک کردن آنها برای اعتبارسنجی شبکه های اثبات کار، از توان زیادی استفاده می کنند. مهندسان نرم‌افزار اتریوم سال‌ ها تلاش کرده‌ اند تا بلاکچین را به اجماع اثبات سهام تغییر دهند، که از روشی کاملاً متفاوت برای ایمن کردن شبکه و همچنین حل مشکل انتشار کربن استفاده می‌کند.

صنعت رمزارزها پس از سرخوردگی های ناشی از مصرف بالای انرژی دو بلاکچین مهم اثبات کار، بیت کوین و اتریوم، به شدت به تغییر نیاز داشت. در ماه می 2021 (اردیبهشت 1400)، تسلا پرداخت بیت کوین برای خودروهای خود را به دلیل مصرف بالای انرژی این بلاکچین کنار گذاشت.

از زمان آغاز به کار اتریوم، کاربران و توسعه دهندگان دومین رمزارز بزرگ، با نحوه کاهش ردپای کربن خود مبارزه کرده اند. اکنون، چندین پیشرفت اخیر، در نهایت شبکه اتریوم را قادر می سازد تا مصرف انرژی را به شدت کاهش دهد. انتظار می رود ادغام، تغییر اتریوم به روش الگوریتم اثبات سهام، مصرف انرژی این بلاکچین را تا 99.95 درصد کاهش دهد.