جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اوج قیمت بیت کوین در این چرخه کجاست؟ تحلیلگران مسیر صعود BTC را ترسیم می‌کنند!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • اوج قیمت بیت کوین در این چرخه کجاست؟ تحلیلگران مسیر صعود BTC را ترسیم می‌کنند!

علی‌رغم لحن انقباضی مقامات فدرال رزرو آمریکا در جلسه روز گذشته، پیش‌بینی تحلیلگران مبنی بر افزایش قیمت بیت کوین تا ۲۵ درصد بالاتر از سقف تاریخی خود در آینده‌ای نزدیک، دست‌نخورده باقی مانده است.

تحلیلگران این صعود را مقدمه‌ای برای رسیدن بیت کوین به سقف چرخه در ۱۲۳,۸۳۲ دلار می‌دانند.

یکی از تحلیلگران ارز دیجیتال به نام کریپتو‌کان (CryptoCon) پس از انتشار صورتجلسه فدرال رزرو و تصمیم این بانک مبنی بر ثابت نگهداشتن نرخ بهره و برنامه‌ریزی برای تغییر رویکرد ۳ مرحله‌ کاهش نرخ به ۱ مرحله کاهش در ادامه سال، نوشت:

هدف ۹۱,۵۳۹ دلاری برای بیت کوین دست‌نخورده و بدون تغییر باقی مانده است.

کریپتو‌کان برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین از مدل «باندهای جادویی» استفاده می‌کند. این مدل یک چرخه را بر اساس سقف‌ها و کف‌های چرخه قبلی به سطوح مختلف تقسیم می‌کند.

بر اساس این مدل، قیمت بیت کوین در حال حاضر در سطح ۲.۵ با مقاومت روبرو است. با این حال، هنگامی که این دوره تثبیت را پشت سر بگذارد، به سطح ۳ در ۹۱,۵۳۹ دلار می‌رسد و پس از آن، تا سقف نهایی چرخه در ۱۲۳,۸۳۲ دلار صعود خواهد کرد.bitcoin-price-fed-reserve-analyse

طبق داده‌های کوین‌مارکت‌کپ، رسیدن قیمت بیت کوین به ۹۱,۵۳۹ دلار نیازمند صعودی ۳۴ درصدی آن نسبت به قیمت فعلی است.

این پیش‌بینی علی‌رغم نگرانی سایر معامله‌گران درباره لحن انقباضی فدرال رزرو و اتخاذ موضعی تهاجمی‌تر برای کنترل تورم (از جمله کاهش کمتر نرخ بهره)، صورت گرفته است.

زمانی که نرخ بهره پایین می‌آید، دارایی‌های سنتی «کم‌ریسک» مانند اوراق قرضه جذابیت کمتری پیدا می‌کنند و سرمایه‌گذاران بیشتر به دارایی‌های پرریسک مانند بیت‌کوین روی می‌آورند. برعکس، بالا ماندن نرخ بهره، موجب تمایل سرمایه‌گذاران به دارایی‌های کم‌ریسک می‌شود.

تد تاکز ماکرو (Ted Talks Macro)، تحلیلگر، در این باره می‌گوید:

لحن فدرال رزرو انقباضی‌تر از پیش‌بینی‌ها بود.

در همین‌ حال، به گفته مارکوس تیلن (Markus Thielen)، به نظر می‌رسد فدرال رزرو انتظاراتی غیرواقعی دارد. تیلن عنوان کرد:

بانک مرکزی احتمالاً تا اواخر سال باید انتظارات خود را کاهش دهد؛ زیرا پیش از این شاهد سقف تورم امسال بوده‌ایم.

او توضیح داد:

در حالی که فدرال رزرو تنها یک مرحله کاهش نرخ بهره را در نظر دارد، بازار همچنان دو مرحله کاهش نرخ را پیش‌بینی می‌کند که نسبت به پیش‌بینی ۶ مرحله در ابتدای سال کاهش یافته است.

همان‌طور که در خبرهای قبلی رمزارز نیوز هم گزارش شد، داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ماه می نسبت به ماه گذشته بدون تغییر مانده، در حالی نسبت به سال گذشته ۳.۳ درصد اعلام شده که هر دو ۰.۱ درصد کمتر از پیش‌بینی‌ها هستند.

پس از اعلام این خبر، قیمت بیت کوین در عرض چند دقیقه ۱۵۰۰ دلار افزایش یافت و به ۶۹,۶۳۶ دلار رسید. تیلن می‌گوید:

CPI ایالات متحده دقیقاً همانطور که امیدوار بودیم، به ۳.۳ درصد رسید. CPI پایین‌تر، سیگنالی صعودی برای بیت‌کوین محسوب می‌شود.