اکنون بیت کوین به عنوان پول قانونی در منطقه ویژه اقتصادی هندوراس پذیرفته می شود!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • اکنون بیت کوین به عنوان پول قانونی در منطقه ویژه اقتصادی هندوراس پذیرفته می شود!
هندوراس - اکنون بیت کوین به عنوان پول قانونی در منطقه ویژه اقتصادی هندوراس پذیرفته می شود!

مقامات دولتی هندوراس، روز 8 آوریل (19 فروردین) اعلام کردند که این کشور در منطقه ویژه اقتصادی هندوراس به نام “پروسپرا” پذیرش بیت کوین (BTC)  به عنوان ارز قانونی را آغاز کرده است.

این کشور اواخر ماه مارس (اوایل فروردین) از آمادگی خود برای پذیرش بیت کوین به عنوان یک پول قانونی خبر داده بود. در آن زمان، رئیس جمهور شیومارا کاسترو ( Xiomara Castro) گفته بود که کشور همسایه، یعنی السالوادور نمی تواند تنها کشوری باشد که خود را از هژمونی دلار رها می کند.

بدون شک این خبر یک پیروزی برای پذیرش ارزهای دیجیتال به شمار می رود. با این حال، باید دید که آیا هندوراس این قانون را فراتر از مرزهای منطقه ویژه اقتصادی خود و به سایر نقاط کشور گسترش خواهد داد یا خیر.

پروسپرا چیست؟

هندوراس پروسپرا در سال 2020 به عنوان یک مرکز توسعه اقتصادی برای جذب سرمایه گذاری و فرصت های کارآفرینی تاسیس شد. این منطقه ویژه واقع در جزیره رواتان، در حدود 65 کیلومتری سواحل شمالی هندوراس، آب و هوایی استوایی داشته و زیرساخت های رو به رشد آن، برنامه هایی برای تبدیل این منطقه به یک بهشت ​​سازمانی آینده نگر را دنبال می کنند.

دیدگاه محتاطانه بانک مرکزی هندوراس در مورد بیت کوین

پروسپرا یک منطقه جغرافیایی کوچک در داخل هندوراس است و روتان که در سال 2020 تأسیس شد، در مراحل اولیه توسعه خود به سر می برد و هنوز اولین واحدهای مسکونی در آن ساخته نشده است.

بانک مرکزی این کشور اعلام کرده است که نمی‌تواند از ارزهای دیجیتال حمایت کند و فعالیت‌هایی از این نوع صرفاً مسئولیتی فرد است.

گفتنی است که آخرین داده های Chainalysis نشان می دهد که پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال از سه ماهه دوم 2021  تاکنون 881 درصد رشد داشته و بیشتر این رشد ناشی از بازارهای نوظهور است زیرا مردم محلی برای مبارزه با کاهش ارزش پول و دسترسی به خدمات ارزان تر و آسان تر به ارزهای دیجیتال روی می آورند.