ایالت واشنگتن لایحه ای را با هدف گسترش پذیرش بلاک چین تصویب کرد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

کاخ سفید - ایالت واشنگتن لایحه ای را با هدف گسترش پذیرش بلاک چین تصویب کرد

پس از گذشت سه سال و یک بار وتو شدن، جی اینسلی (Jay Inslee)، فرماندار ایالت واشنگتن، سرانجام لایحه‌ای را امضا کرد که هدف آن گسترش پذیرش فناوری بلاک چین در بخش‌های مختلف مالی و صنعتی در این ایالت است.

فرماندار اینسلی با استناد به این قانون، دستور تشکیل کارگروه بلاک چین واشنگتن را با هدف بررسی «کاربردهای مختلف و بالقوه این فناوری» صادر کرد. این کارگروه متشکل از هفت مقام دولتی و هشت رهبر از انجمن های تجاری مختلف در سراسر این ایالت خواهد بود. این شرکت کاربردهای عملی فناوری بلاک چین را مورد مطالعه قرار خواهد داد و گزارشی از یافته های خود را تا اول دسامبر 2023 (اوایل آذر 1402) به فرماندار اینسلی ارائه خواهد کرد.

سناتور جمهوری‌خواه شارون براون (Sharon Brow)، که برای اولین بار این لایحه را پیشنهاد کرد، در بیانیه ای اعلام نمود که ایالت واشنگتن نشان داد آماده است تا از فناوری بلاک چین «به نفع همه ساکنان، کارفرمایان و کارکنان واشنگتن» استفاده کند.

این لایحه تاریخچه ای پرتلاطمی را در مجلس قانونگذاری ایالت واشنگتن پشت سر گذاشته است. اولین بار این لایحه در سال 2019 در سنا پیشنهاد شد، اما در نهایت در آوریل 2020 (فروردین 99) توسط فرماندار وتو شد. پس از آن، قانونگذاران ایالتی نزدیک به دو سال دیگر را صرف تنظیم دقیق آن نمودند.