ایلان ماسک به دنبال پذیرش دوج کوین برای خودروهای تسلا؟!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

بررسی اخیر کد منبع (Source Code) وبسایت تسلا برای خرید خودروی سایبرتراک نشان می‌دهد که این صفحه حاوی ارجاعات متعددی به دوج کوین (DOGE) است. این مشاهدات باعث ایجاد گمانه‌زنی در مورد احتمال پذیرش این میم کوین به عنوان یک روش پرداخت برای خرید این خودرو در آینده، شده است.
این کدها ابتدا در ماه اکتبر توسط مارتی پارتی، اینفلوئنسر ارزهای دیجیتال، شناسایی شد. دوج کوین بیش از ۵۰ بار در کد صفحه پرداخت تسلا تکرار شده است.

ایلان ماسک به دنبال پذیرش دوج کوین برای خودروهای تسلا؟!

با وجود تمام این مشاهدات، نه تسلا و نه ایلان ماسک به طور رسمی پذیرش دوج کوین را به عنوان یک گزینه پرداخت برای خرید این خودرو اعلام نکرده‌‎اند.
ایلان ماسک قبلاً بارها علاقه خود را به دوج کوین ابراز کرده و گفته بود که DOGE یکی از ارزهای دیجیتال مورد علاقه او است. تسلا در حال حاضر به مشتریان اجازه می‌دهد تا با استفاده از این میم کوین کالا خریداری کنند، اما پذیرش آن به عنوان روش پرداخت برای خرید خودروها، نشان‌دهنده یک تغییر بزرگ برای دوج کوین خواهد بود.

نکته قابل‌توجه این است که تسلا قبلاً از پرداخت بیت کوین برای خرید خودروها پشتیبانی می‌کرد، اما بعداً به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی این گزینه را متوقف کرد. در زمان نگارش این خبر، دوج کوین با قیمت ۰.۰۹ دلار معامله می‌شود که در هفت روز گذشته، ۱۲ درصد و در ۳۰ روز گذشته، بیش از ۳۰ درصد رشد دارد.