ایلان ماسک 1.1 میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخت

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

این میلیاردر عجیب و غریب از دنبال کنندگان توییتر خود نظرسنجی کرد، اما به دلیل تعهدات مالیاتی، فروش را از قبل برنامه ریزی کرده بود.

بر اساس پرونده های مالی اخیر، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، بیش از یک میلیارد دلار سهام را فروخته است.

پرونده های ارسال شده در 11 نوامبر(امروز) به کمیسیون بورس و اوراق بهادار، فروش بیش از 934000 سهام تسلا به ارزش حدود 1.1 میلیارد دلار را تایید می کند.

ماسک سهام را با قیمت متوسط حدود 1170 دلار فروخت که تقریباً 180 درصد افزایش قیمت در سال گذشته را به همراه داشت. این سومین باری است که ماسک سهام شرکت را از زمانی که تسلا در سال 2010 در نزدک عرضه عمومی شد، فروخت و این بزرگترین تراکنش اوست.

پرونده ها نشان می دهد که ماسک قصد داشت سهام را به عنوان بخشی از تعهدات مالیاتی خود در ماه سپتامبر(شهریور) بفروشد. او در آخر هفته از 63 میلیون دنبال کننده خود نظرسنجی کرد و از آنها پرسید که آیا باید 10 درصد از دارایی های تسلا خود را بفروشد یا خیر. از 3.5 میلیون پاسخ دهنده، تقریباً 58 درصد پاسخ مثبت دادند. با این حال، مدیر عامل تسلا کمتر از 1 درصد در این فروش فروخته است و همچنان بیش از 170 میلیون سهم دارد.

1111 - ایلان ماسک 1.1 میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخت

وی در پاسخ به این نظرسنجی خاطرنشان کرد: “من از جایی حقوق و پاداش نقدی نمی‌گیرم. من فقط سهام دارم، بنابراین تنها راه برای من برای پرداخت مالیات شخصاً فروش سهام است.”

در روزهای پس از نظرسنجی، سهام تسلا 16 درصد کاهش یافت و برای مدت کوتاهی در 10 نوامبر(دیروز) به زیر 1000 دلار سقوط کرد. TSLA در 4 نوامبر(13آبان) به بالاترین سطح خود یعنی 1230 دلار رسید و در حال حاضر حدود 11 درصد از آن اوج کاهش یافته است.

در محافل رمزنگاری گمانه‌زنی‌ – در واقع خوشباوری – وجود دارد مبنی بر اینکه او ممکن است مقداری از آن پول نقد را در دارایی‌های دیجیتال بگذارد. آقای نهنگ از 357000 فالوور خود پرسید: “او باید کدام ارز دیجیتال را بخرد تا خود را به اولین تریلیونر تبدیل کند؟”

مایکل سیلور، مدیر عامل MicroStrategy، پس از نظرسنجی توییتر به وی پیشنهاد داد بیت کوین بیشتری بخرد، اما قبل از اینکه اخباری در مورد این فروش منتشر شود:

اگر هدف تنوع بخشی است، یک استراتژی جایگزین که باید در نظر گرفت تبدیل ترازنامه TSLA دلار به استاندارد بیت کوین و خرید ۲۵ میلیارد دلار بیت کوین است. این تنوع، حفاظت از تورم و سود بیشتر را برای همه سرمایه‌گذاران به یک روش مالیاتی کارآمد به ارمغان می‌آورد.”

با توجه به BitcoinTreasuries، تسلا در حال حاضر دارای 43200 بیت کوین است که با قیمت های فعلی ارزش تخمینی 2.79 میلیارد دلار دارد.