باشگاه بارسلونا قراردادهای حمایت مالیِ “غیر اخلاقی” ارزهای دیجیتال را رد می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • باشگاه بارسلونا قراردادهای حمایت مالیِ “غیر اخلاقی” ارزهای دیجیتال را رد می کند
2022 02 23 09 03 20 Window - باشگاه بارسلونا قراردادهای حمایت مالیِ "غیر اخلاقی" ارزهای دیجیتال را رد می کند

بر اساس گزارشی که روزنامه ورزشی محلی مارکا منتشر کرد، باشگاه فوتبال حرفه ای اسپانیایی بارسلونا چندین قرارداد اسپانسرینگ پیراهن بسیار پرسود ارائه شده توسط شرکت های ارز دیجیتال را رد کرده است.

هیئت مدیره باشگاه افسانه ای کاتالونیا بخش ارزهای دیجیتال را “سفته بازی” و “خطرناک” توصیف کرده است:

این بخش سفته بازانه، پرخطر، بسیار متغیر و غیراخلاقی است.

با وجود اینکه اسپاتیفای، غول پخش موسیقی سوئدی، پول کمتری نسبت به شرکت‌های ارز دیجیتالی که به بارسلونا نزدیک شده‌اند، ارائه کرده است،باشگاه تصمیم گرفته است که با غول پخش موسیقی سوئدی توافق کند.

اوایل این ماه، رویترز گزارش داد که این باشگاه پس از جستجوی طولانی مدت برای یک شریک جدید، قراردادی سه ساله به ارزش 320 میلیون دلار امضا کرده است. این همکاری که هنوز به طور رسمی اعلام نشده است، یکی از بزرگترین معاملات برای تبلیغات روی پیراهن خواهد بود.لوگوی این غول استریمینگ در جلوی پیراهن‌های تیم‌های مردان و زنان نقش خواهد بست.

در سال 2016(1395)، بارسا یک قرارداد حمایت مالی بزرگ با خرده‌فروش آنلاین ژاپنی راکوتن منعقد کرد، اما اکنون منقضی شده است. پیش از آن با قطر ایرویز متحد شده بود.

یکی از ثروتمندترین باشگاه های فوتبال جهان برای بیش از یک قرن از امضای قراردادی برای اسپانسر پیراهن خودداری کرد. در سال 2006(1385)، سرانجام قرارداد تاریخی خود را با آژانس سازمان ملل متحد یونیسف امضا کرد.

بارسلونا علیرغم امتناع اخیرش از امضای قرارداد حمایت مالی با شرکت‌های ارز دیجیتال، خیلی از کریپتو پرهیز نکرده است. در فوریه 2020(بهمن1398)، یک قرارداد مشارکت جهانی با پلتفرم بلاک چین Chiliz امضا کرد.

باشگاه انگلیسی فوتبال، منچستریونایتد، اخیرا قراردادی چند میلیون دلاری با تزوس امضا کرد.