بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را افزایش نداد! رالی عظیم بیت کوین در راه است؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را افزایش نداد! رالی عظیم بیت کوین در راه است؟

در جریان نشست اخیر کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)، فدرال رزرو آمریکا برای سومین بار متوالی اعلام کرد که نرخ بهره را بدون تغییر نگه می‌دارد. به نظر می‌رسد کاهش سریع و غیرمنتظره تورم در طول سال، باعث شده که مقامات در پیش‌بینی و تصمیمات خود تجدید نظر کنند.

انتشار این خبر منجر به رشد شدید بازار ارزهای دیجیتال شد و صعود قیمت بیت کوین به محدوده ۴۳،۳۰۰ را به همره داشت.

اگرچه در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین کمی عقب‌نشینی کرده و در حال حاضر، در محدوده ۴۲،۸۲۵ دلار معامله می‌شود، اما در بازه روزانه همچنان یک رشد ۴٫۵ درصدی را نشان می‌دهد. به دنبال بیت کوین، بازار آلت‌کوین‌ها نیز به این رالی پیوست.

fed-plans-for-three-rate-cuts-in-2024-altcoin-market-rally-continues

در این میان، اکثر مقامات پیش‌بینی می‌کنند که نرخ بهره، سه کاهش را در سال ۲۰۲۴، به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای رساندن تورم به هدف ۲ درصدی، تجربه کند. کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو، تا آنجا پیش رفت که احتمال کاهش نرخ بهره را در بهار، مشروط به عملکرد مطلوب تورم، پیشنهاد کرد.

با این حال، کاهش نرخ بهره در سه مرتبه هنوز کمتر از پنج موردی است که بسیاری از تحلیلگران وال استریت پیش‌بینی کرده‌اند.

تعداد محدود کاهش نرخ‌ بهره پیش‌بینی‌شده در سال ۲۰۲۴، که احتمالاً در نیمه دوم سال آغاز می‌شود، نشان می‌دهد که مقامات بر این باورند که حفظ نرخ‌های بالا هنوز برای تداوم مهار هزینه‌ها و تورم ضروری است.

در همین حال، اکثر تحلیلگران انتظار دارند که رشد بازار کریپتو با رالی بابانوئل در کریسمس و سال جدید ۲۰۲۴ ادامه یابد. مایکل ون ده پوپه، تحلیلگر، محدوده هدف ۴۷ هزار تا ۵۰ هزار دلار را برای بیت کوین، در مرحله قبل از تایید ETF اسپات آن در ایالات متحده، پیش‌بینی کرده است.