بانک مرکزی اروپا نمونه سازی آزمایشی رابط یورو دیجیتال را آغاز می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • بانک مرکزی اروپا نمونه سازی آزمایشی رابط یورو دیجیتال را آغاز می کند
717 aHR0cHM6Ly9zMy5jb2ludGVsZWdyYXBoLmNvbS91cGxvYWRzLzIwMjItMDQvOTk2NTViZDYtZDgwZS00OWNhLTg0MzgtZmI5ZmI5ZjI1YjNjLmpwZw - بانک مرکزی اروپا نمونه سازی آزمایشی رابط یورو دیجیتال را آغاز می کند

پیشرفت در توسعه یورو دیجیتال ادامه خواهد یافت زیرا بانک مرکزی اروپا (ECB) و یوروسیستم شروع به جستجوی شرکت‌هایی برای مشارکت در تمرینی برای نمونه‌سازی اولیه خدمات پرداخت مشتری کرده‌اند. در اطلاعیه‌ای که روز پنجشنبه منتشر شد، از ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت، بانک‌ها و سایر شرکت‌های مرتبط دعوت شد تا به این پروژه جذب شوند.
یوروسیستم، متشکل از بانک مرکزی اروپا و بانک‌های مرکزی ملی کشورهایی که از یورو استفاده می‌کنند، اعلام کرد که حداکثر پنج ارائه‌دهنده فرانت‌اند را بر اساس قابلیت‌هایشان و موارد استفاده‌ای که ارائه می‌کنند انتخاب می‌کند. در حالی که شرکت کنندگان نیازی به داشتن تجربه قبلی با خدماتی که نمونه اولیه خواهند داشت، ندارند، تجربه در فرآیند انتخاب در نظر گرفته خواهد شد.
از ارائه دهندگان نمونه اولیه انتظار می رود که برنامه های کاربردی فرانت اند را مطابق با مشخصات باطن و رابط موجود سیستم توسعه دهند. آنها در ارائه بازخورد در مورد سیستم موجود آزاد خواهند بود، از جمله اینکه چگونه می تواند الزامات فنی آنها را برآورده کند، و از آنها استقبال می شود که خدمات ارزش افزوده اضافی را پیشنهاد کنند. شرکت‌کنندگان برای تلاش‌هایشان پولی دریافت نخواهند کرد، اما ممکن است در مراحل بعدی در توسعه یورو دیجیتال شرکت کنند.

آخرین مهلت درخواست برای این پروژه 20 می 2022(30 اردیبهشت 1401) است. این پروژه در ماه آگوست(مرداد) آغاز می شود و انتظار می رود در سه ماهه اول سال آینده(آبان،آذر و دی 1401) به پایان برسد. مرحله تحقیقاتی آزمایش دیجیتالی یورو در اکتبر 2023(مهر 1402) به پایان می رسد. در آن زمان، انتظار می رود تصمیمی از سوی شورای حاکم یوروسیستم در مورد توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی یورو در دنیای واقعی (CBDC) اتخاذ شود.