بانک مرکزی برزیل تأیید می کند که امسال یک آزمایش برای CBDC خود انجام خواهد داد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • بانک مرکزی برزیل تأیید می کند که امسال یک آزمایش برای CBDC خود انجام خواهد داد
IMG 20220417 105447 861 - بانک مرکزی برزیل تأیید می کند که امسال یک آزمایش برای CBDC خود انجام خواهد داد

بانک مرکزی برزیل تأیید کرده است که این موسسه آزمایشی را در مورد اجرای ارز دیجیتال پیشنهادی بانک مرکزی (CBDC) که رئال دیجیتال است، اجرا خواهد کرد. روبرتو کامپوس نتو(Roberto Campos Neto) ، رئیس بانک نیز اعلام کرد که این آزمایش جدید شامل عرضه ثابت توکن مذکور خواهد بود و شرح داد این پایلوت طی شش ماه آخر سال جاری اجرا خواهد شد.

بانک مرکزی برزیل پروژه CBDC را پیش می برد

بانک مرکزی برزیل جزئیاتی را در مورد پیشرفت هایی که در مورد پروژه CBDC خود انجام داده است، ارائه کرده است. رئیس آن، روبرتو کامپوس نتو، به آزمایش نامشخصی در مورد استفاده از ارز در شش ماه پایانی سال جاری اشاره کرد. او در یک مراسم اعلام کرد:

این راهی برای ایجاد دیجیتالی شدن ارز بدون ایجاد وقفه در ترازنامه بانکی است. این پروژه باید در نیمه دوم سال به نوعی پایلوت داشته باشد.
کامپوس نتو همچنین به نحوه استفاده از این ارز اشاره کرد و گفت که این ارز به سیستم انتقال ذخیره، نوعی سیستم پرداخت مبتنی بر فیات، مرتبط خواهد شد. با این برنامه آزمایشی، برزیل می تواند به پیشتازی کشورهایی که برنامه های CBDC در آمریکای جنوبی دارند، برسد.

کامپوس نتو همچنین نظر خود را در مورد وضعیت بازار ارزهای دیجیتال در برزیل ارائه کرد. او توضیح داد که ارزهای دیجیتال بیشتر به عنوان دارایی های سرمایه گذاری در نظر گرفته می شوند تا به عنوان یک روش پرداخت. با این حال، این می تواند تغییر کند زیرا پذیرش بیشتر در سطح جهانی و محلی به دست می آید.

مسیری به CBDC و چشم انداز نظارتی

بانک مرکزی برزیل از سال گذشته که دستورالعمل‌هایی را که یک CBDC برزیل باید از آن پیروی کند، اصلاح کرد و اعلام کرد که هنوز در حال مطالعه و بحث در مورد امکان انتشار چنین ارزی است، پروژه واقعی دیجیتال خود را پیش می‌برد.

با این حال، در ماه مارس، این موسسه از میان 47 پیشنهاد، 9 موسسه را انتخاب کرد که قادر به تولید پروژه‌های طراحی شده برای ارائه فرصت‌هایی هستند که یک واقعیت دیجیتال فرضی ممکن است در بخش‌های مختلف ارائه دهد.

برزیل همچنین در زمینه قانون گذاری برای تصویب یک چارچوب قانونی ارز دیجیتال یکپارچه پیشرفت هایی داشته است. از این نظر، نمایندگان و سناتورها اعلام کرده‌اند که چندین پیشنهاد را در طرحی ترکیب خواهند کرد که به کنگره برزیل ارائه خواهد شد. گزارشگران این طرح ها انتظار دارند این پیشنهاد هیبریدی جدید در ماه های آینده به تصویب برسد.