بانک مرکزی فیلیپین برنامه آزمایشی ارزدیجیتال ملی را راه اندازی می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • بانک مرکزی فیلیپین برنامه آزمایشی ارزدیجیتال ملی را راه اندازی می کند
Philippines Central Bank To Launch CBDC Pilot Program - بانک مرکزی فیلیپین برنامه آزمایشی ارزدیجیتال ملی را راه اندازی می کند

فیلیپین یک برنامه آزمایشی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) راه اندازی خواهد کرد. در متن سخنرانی منتشر شده در 4 مارس (13 اسفند)، رئیس بانک مرکزی فیلیپین از راه اندازی یک پروژه CBDC در یک رویداد مشترک که توسط بانک مرکزی فیلیپین (BSP) و اتحاد برای مشارکت مالی سازماندهی شده بود، خبر داده است.

به گفته بنجامین دیوکنو (Benjamin Diokno)، رئیس BSP، هدف این پروژه بهبود “ایمنی، انعطاف پذیری و کارایی سیستم پرداخت” است. دیوکنو همچنین در ادامه تأثیر بالقوه CBDCها را برجسته کرد. رئیس BSP خاطرنشان کرد که یک CBDC در برنامه‌های نقدی دولت کمک خواهد کرد، و مطمئن است که می‌توان از آن برای ارائه حمایت فوری به بخش‌های آسیب‌پذیر جامعه کشور استفاده کرد.

با این حال، مدیرعامل تأکید کرد که مقامات پولی و ناظران باید “مهارت‌ها و ظرفیت‌های فنی لازم” را برای استقرار و مدیریت مؤثر خطرات مرتبط با صدور CBDC ایجاد کنند.

هنوز تأیید نشده است که آیا این کشور پس از این آزمایشی به سمت ایجاد ارز دیجیتال خود حرکت خواهد کرد یا خیر. رئیس بانک مرکزی در مصاحبه اخیر خود گفت که BSP “برنامه ای برای معرفی CBDC در کوتاه مدت ندارد، در درجه اول به این دلیل که با توجه به سیستم های پرداخت و تسویه کارآمد و موثر کشور، مردم به شدت به پول نقد متکی هستند.”