بانک مرکزی نیجریه افزایش ده برابری در تعداد کاربران CBDC را هدف قرار داده است

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • بانک مرکزی نیجریه افزایش ده برابری در تعداد کاربران CBDC را هدف قرار داده است
shutterstock 2070748298 2 - بانک مرکزی نیجریه افزایش ده برابری در تعداد کاربران CBDC را هدف قرار داده است

طبق یک گزارش، حدود ده ماه پس از راه اندازی نرم افزار کیف پول ارز دیجیتال بانک مرکزی نیجریه (CBDC)، e-naira، اکنون 840000 بار دانلود شده است. این گزارش نشان می دهد که کمتر از یک میلیون نیجریه ای ارز دیجیتالی را که بانک مرکزی (CBN) به عنوان جایگزین بهتری برای رمزارزهای بی ثبات معرفی می کند، پذیرفته اند.

افشای تعداد دفعاتی که اپلیکیشن e-naira دانلود شده است، به دنبال گزارش‌ هایی مبنی بر افزایش علاقه نیجریه به ارزهای رمزنگاری شده است. به عنوان مثال، در اوایل ماه جاری، Bitcoin.com News گزارش داد که یک نظرسنجی نشان داده است که نیجریه بیشترین علاقه را به رمزارزها دارد. پیش از آن، نظرسنجی صرافی کوکوین نشان داد که 33.4 میلیون بزرگسال نیجریه ای دارنده رمزارزها هستند.

اگرچه CBDC هنوز از رمزارزها محبوبیت کمتری دارد، اما CBN گزارش داده است که امیدوار است تعداد دانلودهای e-naira در 12 ماه آینده ده برابر شود. به گفته گادوین امفیله (Godwin Emefiele)، رئیس CBN، هدف نهایی بانک مرکزی این است که اطمینان حاصل شود که CBDC برای همه نیجریه ای ها در دسترس است. با اشاره به این هدف، امفیله که در یک کنفرانس مربوط به بانک مرکزی صحبت کرد، گفت:

«درست مانند naira، انتظار می‌رود که e-naira برای همه نیجریه‌ای‌ ها در دسترس باشد و امکانات بیشتری را برای ورود افراد بدون بانک به اقتصاد دیجیتال فراهم کند.»