بر اساس اعلام سازمان نظارتی ، 7 درصد از مردم اسپانیا در رمزارزها سرمایه گذاری کرده اند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • بر اساس اعلام سازمان نظارتی ، 7 درصد از مردم اسپانیا در رمزارزها سرمایه گذاری کرده اند

 

بر اساس تخمین کمیسیون ملی بازار سرمایه (CNMV) ، سازمان نظارتی مقررات مالی سرشناس در اسپانیا، 6.8٪ از جمعیت بزرگسال اسپانیا بخشی از ثروت خود را در رمزارزها سرمایه گذاری کرده اندو اکثر آنها از قشر پردرآمد بودند، اما آنهایی که حقوق کمتری دارند، این نوع دارایی ها برایشان جذاب نیست.

 

با این حال، این کشور ایبری از لحاظ پذیرش رمزارزها از سایر کشورها به طور قابل توجهی عقب مانده است. چند ماه پیش، یک نظرسنجی در صرافی جمینی حاکی از آن بود که برزیل و اندونزی از این لحاظ به عنوان رهبران جهانی شناخته می شوند.

 

دنیای کریپتو در بین اسپانیایی ها چقدر محبوب است؟

 

کمیسیون ملی بازار سرمایه اسپانیا در راستای یافتن میزان سرمایه گذاری مردم در رمزارزها ، از 1500 بزرگسال در اسپانیا سؤال کرد. بر اساس نتایج بدست آمده، 6.8٪ قبلا بیت کوین ویا آلتکوین خریداری کرده اند، در حالی که این درصد در گروه های مختلف جمعیتی متفاوت است.

 

قشر جوان، تحصیلکرده و با درآمد خوب در این کشور به احتمال زیاد سرمایه گذار بازار رمزارزها هستند. تقریباً 36 درصد از افراد 35 تا 44 ساله مدعی شدند که سرمایه گذار این حوزه هستند ، اما تنها 7 درصد از افراد بین 55 تا 70 ساله در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند.

 

بر اساس میزان تحصیلات، 43.3 درصد از سرمایه گذاران رمزارزی دارای مدرک دانشگاهی هستند. مشابه سایر کشورها، اکثر “هودلرها” حقوق های قابل قبولی را دریافت می کنند و مشاغل ثابتی دارند. کمیسیون ملی بازار سرمایه همچنین افزود که 41 درصد از افرادی که فیش حقوقی بیش از 3000 یورو دارند ،وارد اکوسیستم کریپتو شده‌اند، در حالی که 10.7 درصد از مردم این کشور که کمتر از 1000 یورو درآمد دارند، مقداری سرمایه در این بازار دارند.

 

جای تعجب نیست که 66 درصد از سرمایه گذاران رمزارزی در این کشور ، مرد و 34 درصد زن هستند.

 

دارایی های دیجیتال به عنوان یک نوع سرمایه گذاری قانونی در اسپانیا در نظر گرفته می شود. در عین حال، 19 الی 23 درصد از سود سرمایه ناشی از فروش رمزارزها (بسته به درآمد شخصی) در این کشور مشمول مالیات می شود.