بزرگترین بانک سوئیس، UBS، انتظار دارد تدوین قوانین رمزارزی ایالات متحده زمان بر باشد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • بزرگترین بانک سوئیس، UBS، انتظار دارد تدوین قوانین رمزارزی ایالات متحده زمان بر باشد
ubs congress - بزرگترین بانک سوئیس، UBS، انتظار دارد تدوین قوانین رمزارزی ایالات متحده زمان بر باشد

موسسه مالی و بانکی UBS، بزرگترین بانک در سوئیس، نظر خود را در مورد قانون رمزارزی ایالات متحده در روز جمعه پس از برگزاری جلسه استماع طولانی کمیته خدمات مالی مجلس در مورد مقررات رمزارزها و استیبل کوین ها در هفته گذشته منتشر کرده است.

دفتر بانک سوئیس در ایالات متحده توضیح داد که در جلسه استماع، یک مقام ارشد خزانه داری توصیه های ارائه شده در یک گزارش استیبل کوین صادر شده توسط وزارت خزانه داری و سایر تنظیم کننده ها را مورد بحث قرار داد. تیم UBS با اشاره به اینکه این پیشنهاد با مخالفت برخی قانون‌گذاران مواجه شده است، توضیح داد: “برای پر کردن شکاف‌های نظارتی و رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به ثبات مالی، رگولاتورها از کنگره می‌خواهند قانونی را تدوین کند که صادرکنندگان استیبل کوین را به عنوان بانک در نظر بگیرد.”

فدرال رزرو همچنین در گزارش اخیر ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) به صراحت اعلام کرد که قبل از اقدام با دلار دیجیتال، از کنگره راهنمایی می خواهد. با این حال، بزرگترین بانک سوئیس معتقد است:

“هضم پیچیدگی‌های این موضوعات و سازگاری با رویکردهای بالقوه متفاوت در مورد نحوه تنظیم دارایی‌های دیجیتال، برای قانون‌گذاران زمان می‌برد.”

تیم UBS در ادامه توضیح داد: “قانون‌گذاران ممکن است مدت طولانی تری منتظر اقدام کنگره باشند و در این بین باید با استفاده از اختیارات محدود و ناقصی که از قبل در اختیار دارند، با این مسائل دست و پنجه نرم کنند.” با این وجود، این بانک اشاره کرد که علاقه به دارایی های دیجیتال و رمزارزها “در کنگره و در بین عموم مردم در حال افزایش است.”

علاوه بر این، گزارش‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه دولت بایدن ممکن است در آینده نزدیک با یک فرمان اجرایی، قوانین مربوط به رمزارزها را بررسی کند.

در آگوست 2021 (مرداد)، سناتور آمریکایی تد کروز، همکارانش در کنگره را به دلیل تلاش برای تنظیم مقررات رمزارزها، بدون اینکه درک درستی از چیستی آن داشته باشند، مورد انتقاد قرار داد. سناتور تگزاس گفت: “ما نباید چیزی را که هنوز درک نکرده‌ایم تنظیم کنیم. ما در واقع باید برای درک آن وقت بگذاریم. ما باید جلساتی برگزار کنیم، باید عواقب آن را در نظر بگیریم. نباید زندگی و معیشت مردم را با جهل کامل نابود کنیم.”

در همین حال، دو آژانس فدرال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، برای اطمینان از محافظت از سرمایه گذاران در فضای کریپتو با یکدیگر همکاری می کنند.