بلک‌راک به دنبال جلب اعتماد SEC؛ خبرهای خوبی درباره ETF بیت کوین در راه است؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • بلک‌راک به دنبال جلب اعتماد SEC؛ خبرهای خوبی درباره ETF بیت کوین در راه است؟

همزمان با رشد قیمت بیت‌ کوین به بیش از ۴۲,۰۰۰ دلار، غول‌های مالی بلک راک (BlackRock) و بیت وایز (Bitwise) اصلاحات جدیدی را برای درخواست‌های خود جهت راه‌اندازی صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین اعمال کرده‌اند.
در همین راستا، جیمز سیفارت از بلومبرگ، درباره اصلاحات S-۱ شرکت بلک‌ راک و اصلاحات دوم S-۱ شرکت بیت‌وایز و ورود آنها به این حوزه خبر داده است. دستورالعمل‌های هماهنگ کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به چندین درخواست‌کننده ETF، نشان‌دهنده چالش‌ها و تلاش‌های مشترک برای حل نگرانی‌های نظارتی است.

جزئیاتی از این اصلاحات اعلام نشده‌ است، اما پیگیری‌های مکرر و ملاقات پیرامون هر دو سمت ماجرا نشان‌دهنده تعهد مشترک به پیشبرد تأیید ETF اسپات بیت‌ کوین است. جلسات و ملاقات اخیر SEC با گری اسکیل (GrayScale)، بلک‌ راک و دیگر درخواست‌کنندگان، بر این حسن نیت تأکید دارد.
در این میان، افزایش قیمت بیت‌کوین به ۴۲,۰۰۰ دلار در تاریخ ۴ دسامبر نیز به تحولات مثبت پیرامون ETF اسپات آن نسبت داده می‌شود که احتمالاً تا تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۴ به سرانجام برسد. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که در صورت ETF اسپات بیت کوین توسط SEC، این ارز دیجیتال می‌تواند به سمت هدف قیمتی ۵۰،۰۰۰ دلار حرکت کند