بلک‌راک شرکای خود را معرفی کرد! منتظر تایید ETF بیت کوین در این هفته باشیم؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • بلک‌راک شرکای خود را معرفی کرد! منتظر تایید ETF بیت کوین در این هفته باشیم؟

بلک‌راک (Blackrock)، بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی در جهان، در آخرین پرونده اصلاح‌شده خود، جی‌پی مورگان (JPMorgan) و جین استریت (Jane Street) را به‌عنوان شرکای مجاز اصلی برای ایجاد و بازخرید سهام صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین خود معرفی کرد.

این امر، پس از آن صورت گرفت که جیمی دیمون، مدیرعامل جی‌پی مورگان، در جلسه‌ استماع سنا و در پاسخ به پرسش سناتور الیزابت وارن اظهار داشت که بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال عمدتا برای مقاصد مجرمانه استفاده می‌شوند و اگر او به جای دولت بود، کریپتو را ممنوع اعلام می‌کرد.

در آخرین روز مهلت تعیین‌شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، بلک‌راک، پرونده به‌روز شده‌ای را برای ETF بیت‌کوین خود ارسال کرد.

SEC به متقاضیان ETF اسپات بیت‌کوین تا روز جمعه فرصت داده بود تا پرونده‌های اصلاح‌شده خود را جهت قرارگیری در اولین موج از تصمیم‌گیری‌ها در اوایل ژانویه، ارسال کنند. علاوه بر این، طبق گزارش‌ها، رگولاتور اوراق بهادار اذعان کرده که خواهان معرفی شرکای مجاز (AP) در پرونده‌های اصلاح‌شده است.

گابور گورباکس، مدیر استراتژی دارایی‌های دیجیتال ون‌اک (VanEck)، روز جمعه در مورد توافق جی‌پی مورگان با بلک‌راک، با وجود موضع منفی دیمون درباره رمزارزها، در پلتفرم رسانه اجتماعی X اظهار داشت:

سه هفته پس از جلسه دیمون با کنگره، شرکت تحت امر او به‌عنوان شریک مجاز ETF بیت‌کوین بلک‌راک معرفی شد، …شاید وقت آن رسیده که این بیانیه را پس بگیریم؟

در همین حال، گلگسی/اینوسکو (Invesco/Galaxy) طبق پرونده به‌روز شده خود در SEC نیز جی‌پی مورگان را به‌عنوان یک شریک مجاز برای ETF بیت‌کوین پیشنهادی خود معرفی کرده است.

علاوه بر شرکت‌های یاد شده، چندین متقاضی دیگر ETF اسپات بیت‌کوین از جمله، والکری (Valkyrie)، بیت‌وایز (Bitwise)، فیدلیتی (Fidelity)، آرک اینوستمنت (Ark Investments) و چندین شرکت دیگر، پرونده‌های اصلاح‌شده خود را جهت بررسی در روز جمعه به SEC ارسال کردند.

در همین حال، گزارش اخیر رویترز حاکی از آن است که SEC به طور بالقوه ممکن است هفته آینده با متقاضیان ETF تماس بگیرد. این امر نشان می‌دهد که SEC ممکن است تا روز سه‌شنبه یا چهارشنبه در مورد درخواست‌های ETF اسپات بیت کوین تصمیم بگیرد.