بلک‌راک پرونده ETF خود را اصلاح کرد! چرا این نشانه خوبی برای بیت کوین است؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • بلک‌راک پرونده ETF خود را اصلاح کرد! چرا این نشانه خوبی برای بیت کوین است؟

در ۲۴ ساعت گذشته، بازار گسترده‌تر کریپتو با نوسانات شدیدی روبرو شد و قیمت بیت کوین با یک رشد ۵٫۵ درصدی، توانست از سطح ۴۳ هزار دلار عبور کند. بر اساس داده‌های موجود، بیت کوین در این بازه بیش از ۵۰ میلیارد دلار به ارزش بازار خود اضافه کرده است.

رشد اخیر قیمت‌ها در بحبوحه تحولات مثبت صورت‌گرفته در مورد درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین اتفاق می‌افتد. طبق گزارش‌ها، شرکت‌های بلک‌راک (BlackRock) و ویزدام‌تری (WisdomTree) یک فرم به‌روز شده را ارسال کرده‌اند. پیش از آنها، شرکت‌های آرک اینوست (Ark Invest) و ۲۱ شیرز (21Shares) نیز پرونده‌های خود را به‌روز کرده بودند.

به این ترتیب، بلک‌راک و ویزدام‌تری هر دو رویکرد فقط نقدی را برای ETF اسپات بیت‌ کوین خود در نظر گرفتند و در عین حال، ساختار غیرنقدی را به تعویق انداختند. به گفته جیمز سیفارت، تحلیلگر بلومبرگ، این اقدام، پیشرفت قابل‌توجهی در مسیر راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین است. در واقع، بلک‌راک دستورالعمل کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایالات متحده در مورد رویکرد فقط نقدی را پذیرفته که نشان‌دهنده تغییر در استراتژی است و اساساً بحث را به پایان می‌رساند.

در همین حال، شرکت مدیریت دارایی بیت‌وایز (Bitwise) اولین تبلیغ برای صندوق ETF اسپات بیت کوین را روز دوشنبه منتشر کرد. در این آگهی ۱۵ ثانیه‌ای که جاناتان گلداسمیت، بازیگر مشهور، حضور دارد، او پس از پرسیدن این سوال که «می‌دانید این روزها چه چیز جالبی وجود دارد؟»، بیت کوین را برجسته می‌کند.

انتشار این اخبار باعث شده که شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار کریپتو باشیم.

عملکرد بازار کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته.

در این میان، کیف پول‌های حاوی ۱ بیت کوین یا کمتر، موجودی خود را به بالاترین سطح تاریخی رسانده‌اند. این کیف پول‌های کوچک‌تر که از ابتدای ماه نوامبر به شدت در حال انباشت هستند، افزایش قابل‌توجهی را در مالکیت این رمزارز تجربه می‌کنند. در مقابل، کیف پول‌های متوسط در چند ماه گذشته کاهش جزئی را تجربه کرده‌اند، در حالی که کیف‌پول‌های نهنگ‌ها سیر صعودی را در دارایی‌های بیت ‌کوینی خود نشان داده‌اند. این پویایی موجودی کیف پول‌های مختلف بیت کوین نشان‌دهنده تغییرات در الگوهای انباشت در بازار ارزهای دیجیتال است.

 

توزیع بیت کوین در کیف پول‌های مختلف.