به‌روزرسانی مهم در صرافی غیرمتمرکز آزموسیس؛ تورم توکن OSMO نصف شد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • به‌روزرسانی مهم در صرافی غیرمتمرکز آزموسیس؛ تورم توکن OSMO نصف شد

آزموسیس (Osmosis)، بزرگترین صرافی غیرمتمرکز در شبکه کازموس از اجرای به‌روزرسانی OSMO 2.0 خبر داد. به گفته توسعه‌دهندگان این صرافی غیرمتمرکز، به‌روزرسانی جدید تغییر زیادی در توکنومی (اقتصاد توکنی) پروژه ایجاد می‌کند و نرخ تورم این توکن (میزان توکن‌های جدیدی که به گردش اضافه می‌شوند) را به شدت کاهش خواهد داد.

به گزارش د بلاک، تیم توسعه آزموسیس پس از رای‌گیری حاکمیتی و اجرای بروزرسانی OSMO 2.0 با هدف تضمین پایداری طولانی‌مدت قیمت توکن OSMO، نرخ تورم توکن خود را تا ۵۰٪ کاهش داد.

به گفته توسعه‌دهندگان آزموسیس، نرخ تورم توکن‌های این صرافی غیرمتمرکز پس از این بروزرسانی، به ۱۱٪ کاهش یافته است:

تنظیم نرخ تورم این امکان را برای آزموسیس فراهم می‌کند تا بین رشد و ثبات تعادل ایجاد کند و از توزیع بهتر توکن‌ها در طول زمان اطمینان حاصل نماید.

آزموسیس بزرگترین صرافی غیرمتمرکز در شبکه کازموس است که در آن معاملات توکن‌های مختلفی از جمله اتم، توکن‌های بریج شده مثل نسخه رپد شده بیت کوین، اتریوم و استیبل کوین USDC انجام می‌شود. بر اساس داده‌های دیفای لاما، در حال حاضر ارزش قفل شده در این صرافی بیش از ۱۲۴ میلیون دلار است.

تیم توسعه آزموسیس اعلام کرد در حال بررسی مکانیسمی برای از گردش خارج کردن درآمد حاصل از این صرافی است که می‌تواند تورم باقی مانده را کاهش داده و این صرافی را به پروتکلی ضد تورمی (Deflationary) تبدیل کند.

علاوه بر این، جامعه حاکمیتی آزموسیس در حال بحث برای اضافه کردن مکانیسم فی سوییچ (Fee Switch) به استخرهای نقدینگی است. در این صورت، افرادی که توکن OSMO را استیک می‌کنند می‌توانند بخشی از کارمزدهایی که از طریق سواپ توکن‌ها جمع‌آوری شده است را دریافت نمایند.