به گفته تحلیلگران بلومبرگ، ETFهای آنی بیت کوین میتوانند تا سال آینده تایید شوند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • به گفته تحلیلگران بلومبرگ، ETFهای آنی بیت کوین میتوانند تا سال آینده تایید شوند
Screenshot 2022 03 26 at 10 54 14 approve spot market BTC.jpg WEBP Image 1365 × 800 pixels — Scaled 80 - به گفته تحلیلگران بلومبرگ، ETFهای آنی بیت کوین میتوانند تا سال آینده تایید شوند

به گفته تحلیلگران بلومبرگ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ممکن است تا سال آینده صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین را برای بازار نقدی تایید کند.

جیمز سیفارت (James Seyffart) و اریک بالچوناس (Eric Balchunas)، استراتژیست های مالی بلومبرگ می گویند که پیشنهاد اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای گسترش تعریف قانونی “مبادلات” ممکن است به این معنا باشد که آژانس نظارتی آماده است تا در سال 2023 پس از رد درخواست های متعدد در طول سال گذشته، ETF های بیت کوین را تأیید کند.

همانطور که بالچوناس در توئیتی می گوید:

ما فکر می‌کنیم که ETF‌های بیت‌کوین در اوایل تابستان ۲۰۲۳ (خرداد-تیر 1402) تایید می‌شوند. SEC پیشنهاد می‌کند که تعریف “مبادلات و صرافی” را گسترش دهد، که پلتفرم‌های کریپتو را تحت مقررات SEC قرار می‌دهد. پس از آن (که ممکن است یک سال طول بکشد) به دنبال ETF باشید تا چراغ سبز را دریافت کنید.

طبق سند ارائه شده، پیشنهاد SEC قانون مبادلات فدرال سال 1934 را اصلاح می کند تا “شامل سیستم هایی باشد که استفاده از پروتکل های ارتباطی و سود معاملاتی غیرشرکتی را برای گرد هم آوردن خریداران و فروشندگان اوراق بهادار ارائه می دهد.”

ETF بیت کوین آنی، سهامی است که قیمت دارایی های بیت کوین یک صندوق خاص را ردیابی می کند.

اگرچه، گری گنسلر، رئیس SEC، قبلاً اعلام کرده بود که کمیسیون نسبت به ETF های بیت کوین مبتنی بر معاملات آتی رفتار دوستانه ای خواهد داشت، اما هنوز هیچ یک از ETF های آنی را تأیید نکرده است. از سال گذشته، این کمیسیون پیشنهادات Arca، بورس اوراق بهادار Cboe BZX، ارائه‌دهنده ETF مستقر در ایالات متحده VanEck و غول خدمات مالی Fidelity را برای ایجاد ETF‌های آنی بیت کوین رد کرده است.