بیت کوین سال ۲۰۲۴ را با ثبت رکوردی جدید شروع کرد؛ بازار کریپتو سبزپوش شد!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

بیت کوین برای اولین بار در نزدیک به دو سال گذشته، بالای ۴۵ هزار دلار معامله می‌شود؛ زیرا فعالان بازار در انتظار تأیید احتمالی اولین صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین در ایالات متحده هستند. همان‌طور که در خبرهای قبلی رمزارز نیوز گزارش شد، انتظار می‌رود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) روز سه‌شنبه یا چهارشنبه، تصمیم خود را در مورد این محصول اعلام کند.

بر اساس داده‌های بازار، قیمت بیت کوین در روز یکم ژانویه ۲۰۲۴ به سرعت افزایش یافت و با تجربه یک رشد ۷٫۵ درصدی، از محدوده ۴۲ هزار دلار به بیش از ۴۵،۳۰۰ دلار رسید.

آخرین باری که بیت کوین بالاتر از سطح قیمتی ۴۵ هزار دلار معامله می‌شد، تقریباً ۲۰ ماه پیش در ۵ آوریل ۲۰۲۲ بود، زمانی که کندل روزانه این ارز دیجیتال با قیمت ۴۵،۲۴۱ دلار بسته شد و پس از آن، روند نزولی پایداری را در پیش گرفت که در نتیجه آن، شاهد سقوط قیمت بیت کوین تا ۱۵،۶۰۰ دلار بودیم.

به دنبال افزایش قیمت بیت کوین، وضعیت سایر آلت‌کوین‌ها نیز به رنگ سبز درآمده و ارزش کل بازار کریپتو با یک رشد ۶ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، به ۱٫۷۴ تریلیون دلار رسیده است.

در این میان، تحلیلگران بازار در مورد تأثیر تأیید ETF اسپات بر قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت اختلاف نظر دارند. برخی، مانند تحلیلگران پلتفرم معاملاتی Greeks.live ادعا می‌کنند که با توجه به کاهش نوسانات ضمنی قراردادهای آپشن بیت کوین، قیمت این رمزارز در روز تأیید ETF اسپات، افزایش قابل‌توجهی را تجربه نخواهد کرد.

در مقابل، برخی از معامله‌گران، از جمله اسکات ملکر می‌گویند که بیت کوین پس از یک ماه تثبیت در محدوده ۴۰ هزار دلار، اکنون آماده یک رالی گاوی است و قیمت آن در روزهای پس از تأیید احتمالی ETF اسپات، می‌تواند تا ۵۴ هزار دلار افزایش یابد.

در همین حال، برخی نیز مانند گابور گورباکس، مشاور شرکت سرمایه‌گذاری ون‌اک (VanEck)، پیش‌بینی می‌کنند که واکنش اولیه قیمت بیت کوین به تأیید احتمالی ETF اسپات ممکن است باعث ناامیدی معامله‌گران شود، اما تأثیر بلندمدت این محصول بر قیمت بیت کوین غیرقابل انکار است. به گفته گورباکس، این محصولات طی چند سال آینده تریلیون‌ها دلار سرمایه را به بازار بیت کوین جذب خواهند کرد.