تحریم شرکت استخراج روسیه توسط وزارت خزانه داری آمریکا

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

717 aHR0cHM6Ly9zMy5jb2ludGVsZWdyYXBoLmNvbS91cGxvYWRzLzIwMjItMDQvMTBiYTgzODEtOTU3MC00MWIzLWI1OTctYzJiNzg5YzYyZWQ4LmpwZw - تحریم شرکت استخراج روسیه توسط وزارت خزانه داری آمریکا

وزارت خزانه داری ایالات متحده، ارائه دهنده خدمات استخراج ارز دیجیتال BitRiver مستقر در روسیه و چندین شرکت تابعه را به عنوان شرکت هایی که از تحریم فرار میکنند، اضافه کرده است.
در اطلاعیه روز چهارشنبه، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری یا OFAC اعلام کرد که در حال انجام اقداماتی علیه BitRiver AG و همچنین 10 شرکت تابعه مستقر در روسیه است و نام این شرکت ها را به عنوان “اتباع ویژه تعیین شده” معرفی کرده است.
وزارت خزانه‌داری ایالات متحده اشاره می‌کند که رمزارز ممکن است در کمک به دولت روسیه در دور زدن اقدامات اقتصادی ایالات متحده که در پاسخ به حمله به اوکراین انجام شده است، نقش داشته باشد. وزارت دولت گفت که BitRiver مزارع سروری را اداره می‌کند که ظرفیت استخراج کریپتو را در سطح بین‌المللی می‌فروشد، که به روسیه کمک کرد تا از منابع طبیعی خود پول درآورد.

وزارت خزانه داری گفت: «روسیه به دلیل منابع انرژی و آب و هوای سرد مزیت نسبی در استخراج رمزارز دارد. با این حال، شرکت های استخراج به تجهیزات کامپیوتری وارداتی و پرداخت های فیات متکی هستند که آنها را در برابر تحریم ها آسیب پذیر می کند. ایالات متحده متعهد است اطمینان حاصل کند که هیچ دارایی به مکانیزمی برای رژیم پوتین تبدیل نشود که تأثیر تحریم ها را جبران کند.