تحلیل تکنیکال سولانا (SOL)؛ یک شنبه 17 بهمن

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

رمزارز سولانا (SOL)، روز شنبه در نزدیکی سطوح قیمتی بالاتر ،بلاتکلیف به نظر می رسید. خریداران در قیمت 88 دلار در این آلت کوین سرمایه گذاری کردند و انباشت SOL همچنان در نزدیکی این ناحیه تقاضا ادامه دارد. بنابراین ، به دنبال احساسات گاوی امیدوار کننده ، قیمت  به نزدیکی سطح 115.0 دلاری  افزایش یافت.

قیمت SOL در نزدیکی سقف های قیمتی دو هفته اخیرخود تحت فشار است

بر اساس نمودار روزانه، شکل گیری کندل های دوجی در روز پنجشنبه به دنبال عقب نشینی گاوها در نزدیکی سطوح بالاتر حاکی از آن است که سرمایه‌گذاران سولانا حاضر نیستند به راحتی از این رمزارز دست بردارند. از این رو ، SOL بار دیگر به سمت سطوح قیمت بالاتر پیش رفته است. این سطوح در معاملات این رمزارز نقش حائز اهمیتی را ایفا می کنند و ادامه روند صعودی قیمت منوط به تثبیت سولانا در بالای سطح 120 دلاری است.

SOL1 300x144 - تحلیل تکنیکال سولانا (SOL)؛ یک شنبه 17 بهمن

شاخص (RSI) در نزدیکی 47 قرار دارد. این بدان معناست که مسیر صعودی SOL همچنان با مشکل روبه رو است.

قیمت SOL از ماه نوامبر(آبان-آذر) تقریباً 60٪ کاهش یافته است و آخرین بار در ماه آگوست(مرداد) سطح 80.00 دلاری را مورد امتحان قرار داده است. با توجه به پرایس اکشن فعلی سولانا ، قیمت می تواند در ماه فوریه (بهمن-اسفند) به بالای 141.19 دلار صعود کند که در مجموع ، SOL از قیمت فعلی خود ، 16 درصد رشد می کند.

پس از آن ، فعالان بازار می توانند سولانا را به ناحیه مقاومت افقی در 175 دلاری برسانند.

گفتنی است که این شبکه یک پلتفرم پرداخت غیرمتمرکز با نام سولانا پی (Solana Pay)، راه‌اندازی کرده است. بنا بر اعلام کارشناسان ، این پلتفرم در کانون توجهات بازار قرار خواهد گرفت. بسیاری پیش بینی می کنند که سولانا پی ، تراکنش ها را در عرض چند ثانیه پردازش خواهد کرد.

از سوی دیگر، اگر قیمت SOL به زیر سقف هفتگی خود کاهش یابد ، تمامی استدلال‌های گاوی مذکور باطل خواهند شد. ادامه روند نزولی و کاهش قیمت به زیر ناحیه حمایتی پیشین در نزدیکی 80.0 دلار، فشار فروش جدیدی را محتمل خواهد کرد.