جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)، دوج کوین (DOGE) و کاردانو (ADA)؛ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • تحلیل
  • تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)، دوج کوین (DOGE) و کاردانو (ADA)؛ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

مایکل فان د پوپه (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر و معامله‌گر معروف ارزهای دیجیتال، روز گذشته تحلیلی مفصل در پلتفرم X منتشر کرد و گفت که این می‌تواند آخرین فرصت برای خرید او خاطرنشان کرد که با وجود سپری کردن یک بازار صعودی عجیب که در آن سولانا عملکرد فوق‌العاده خوبی داشته و بیت کوین به بالاترین سطح تاریخی خود قبل از هاوینگ رسیده است، آلت کوین‌ها سکوت کرده‌اند.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین

قیمت تون کوین در تاریخ ۹ ژوئن (۲۰ خرداد) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۸۲ دلار) به سمت بالا بازگشت‌ که نشان می‌دهد احساسات معامله‌گران مثبت باقی ‌مانده و آن‌ها در حال خرید در کف هستند.

نمودار روزانه تون کوین - منبع: TradingView
نمودار روزانه تون کوین – منبع: TradingView

گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت ‌۷.۶۷ دلار برسانند که احتمالا باعث فروش سنگین خرس‌ها خواهد شد. با این حال، اگر گاوها نیروی غالب میدان باشند، تون کوین می‌تواند مرحله بعدی روند صعودی خود را به سمت ۱۰ دلار آغاز کند.

اما در حال حاضر قیمت کاهش یافته و در حال نزدیک شدن به خط روند صعودی است. در صورتی که تون کوین به زیر این خط روند برسد، الگوی مثلث صعودی ‌باطل می‌شود. این امر ممکن است تون کوین را به ۶ دلار و متعاقباً ‌۵.۶۰ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین در تاریخ ۷ ژوئن (۱۸ خرداد) کاهش یافت و به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کرد. این امر نشان می‌دهد که قیمت ممکن است برای مدتی در محدوده ۰.۱۲ تا ۰.۱۸ دلار باقی بماند.

نمودار روزانه دوج کوین - منبع: TradingView
نمودار روزانه دوج کوین – منبع: TradingView

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۵ دلار) و حرکت RSI در قلمرو منفی نشان می‌دهد که خرس‌ها در کوتاه‌مدت برتری خواهند داشت. به این ترتیب دوج کوین تا ۰.۱۴ دلار کاهش یافته و احتمالا پس از آن به ۰.۱۲ دلار سقوط کند.

بازگشت قدرتمند قیمت از ۰.۱۲ دلار بدان معناست که گاوها در سطوح پایین‌تر خریدار باقی می‌مانند. حرکت رونددار بعدی احتمالاً با شکست رو به بالای ۰.۱۸ دلار یا شکست رو به پایین ۰.۱۲ دلار آغاز خواهد شد. تا آن زمان، احتمالاً حرکات رنج و پرنوسان دوج کوین ادامه می‌یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در تاریخ ۷ ژوئن (۱۸ خرداد) نوسانات شدیدی را پشت سر گذاشت و به دنبال آن در ۸ ژوئن (۱۹ خرداد) به زیر الگوی مثلث متقارن سقوط کرد.

نمودار روزانه کاردانو - منبع: TradingView
نمودار روزانه کاردانو – منبع: TradingView

گاوها تلاش کردند تا در ۹ ژوئن (۲۰ خرداد) قیمت را به مثلث برگردانند، اما خرس‌ها در تلاش برای دفاع از این سطح هستند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۰.۴۲ دلار برسد، بدان معناست که خرس‌ها ‌حمایت را به مقاومت تبدیل کرده‌اند. این امر احتمال سقوط کاردانو به ۰.۳۵ دلار را افزایش می‌دهد.

برعکس، اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز در نمودار بالا، ۰.۴۶ دلار) برسانند، نشان می‌دهد که شکست رو به پایین قیمت احتمالا یک تله خرسی بوده است. سپس کاردانو می تواند تا مقاومت الگوی مثلث رشد کند.