جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON) و کاردانو (ADA)؛ ۱۹ تیر ۱۴۰۳

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

پس از عملکرد ضعیف چند هفته‌ای بازار، اکنون نشانه‌های مثبتی از بازگشت دیده می‌شود که در صورت استفاده گاوها از این فرصت، می‌توان انتظار یک روند صعودی قوی را در آینده‌ای نزدیک داشت.

در ادامه به تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON) و کاردانو (ADA) پرداخته‌ایم.

تون کوین در یک روند صعودی در حال تثبیت قیمت بوده است. قیمت تون کوین در چند روز گذشته بین ۶.۷۷ دلار و ۸.۲۹ دلار در نوسان بود.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
تون کوین در ۵ جولای (۱۵ تیر)، بازیابی خود را از سطح ۶.۳۶ دلار شروع کرد که با فشار فروش قوی در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷.۴۲ دلار، موج آبی رنگ) روبرو شد. این امر نشان می‌دهد خرس‌ها همچنان در سطوح بالا فعال هستند.

گاوها احتمالا به راحتی ناحیه ۶.۳۶ دلار تا ۶.۷۷ دلار را تسلیم خرس‌ها نخواهند کرد. اگر قیمت از این ناحیه به بالا بازگردد و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را بشکند، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت محدوده نوسانی چند ماهه برسانند.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

کاردانو در چند روز گذشته، در داخل الگوی کانال نزولی، در حال کاهش قیمت بوده که نشان‌دهنده فروش خرس‌ها در رالی‌هاست.

نمودار روزانه قیمت کاردانو - منبع: تریدینگ ویو
شیب کاهشی میانگین‌های متحرک نشان‌دهنده برتری نسبی خرس‌هاست، اما واگرایی مثبت روی شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد احتمالا فشار فروش کاهش یافته است. گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را تا خط مقاومت این کانال افزایش دهند. یک شکست و بسته شدن کندل قیمت بالای این خط، نشان‌دهنده شروع احتمالی یک بازیابی قیمتی قوی خواهد بود.

اما اگر قیمت به پایین بازگشته و خط حمایت کانال شکسته شود، نشان‌دهنده افزایش مومنتوم نزولی خواهد بود و احتمالا قیمت کاردانو تا ۰.۲۵ دلار کاهش پیدا کند.