تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین و اتریوم (هفته دوم آذر)

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

بیت کوین

بیت کوین در چند روز گذشته، در یک روند صعودی قوی قرار داشته است. خرس‌ها نتوانستند از دیوار مقاومتی خود در ۴۰ هزار دلار دفاع کنند که نشان می‌دهد گاوها پرقدرت به مسیر خود ادامه می‌دهند.

نمودار روزانه BTC/USDT.

افزایش شدید قیمت در چند روز گذشته، شاخص قدرت نسبی (RSI) را به منطقه اشباع خرید سوق داده که نشان می‌دهد امکان اصلاح یا تثبیت جزئی وجود دارد. البته لازم به ذکر است گاهی اوقات، زمانی که روند قوی است، RSI تمایل دارد برای مدت طولانی در قلمرو اشباع خرید باقی بماند. هدف بعدی در روند صعودی، سطح ۴۸ هزار دلار است و در این مسیر، هیچ مقاومت عمده‌ای بر سر راه بیت کوین وجود ندارد.

با هر صعود، متوقف کردن رالی برای خرس‌ها سخت‌تر می‌شود. اگر فروشندگان بخواهند بازگشتی داشته باشند، باید رالی را در سطح فعلی متوقف کنند و جفت ارز BTC/USDT را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۷،۹۲۶ دلار) بکشانند. در این صورت ممکن است شاهد شروع یک اصلاح عمیق‌تر باشیم.

اتریوم

به دنبال رشد بیت کوین، اتریوم هم یک جهت صعودی به خود گرفت و در ۲ دسامبر، از مقاومت ۲،۲۰۰ دلار عبور کرد. اگر کندل قیمت به طور قاطع بالاتر از این مقاومت بسته شود، یک الگوی مثلث صعودی تکمیل خواهد شد.

نمودار روزانه ETH/USDT.

شیب رو به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲،۰۶۳ دلار) و قرار داشتن شاخص RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می‌دهد که گاوها کنترل بازار را در دست دارند. در صورت بریک آوت از الگوی مثلث، اتریوم سطح ۳،۴۰۰ دلار را هدف قرار خواهد داد. با این حال، خرس‌ها به راحتی تسلیم نخواهند شد و سعی خواهند کرد تا رالی را در ۲،۵۰۰ دلار و پس از آن، در ۳ هزار دلار متوقف کنند.

اولین نشانه ضعف، بریک داون و افت قیمت به زیر سطح ۲،۲۰۰ دلار خواهد بود. چنین شرایطی نشان می‌دهد که بریک آوت اخیر ممکن است یک حرکت جعلی بوده باشد. اگر خرس‌ها جفت ارز ETH/USDT را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند، موقعیت خود را بیشتر تقویت خواهند کرد.