تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین و اتریوم (هفته دوم دی)

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

بیت کوین

قیمت بیت کوین در ۲ ژانویه از مقاومت ۴۴،۷۰۰ دلاری عبور کرد، اما با سقوط قیمت در ۳ ژانویه ثابت شد که این بریک آوت یک تله گاوی بوده است.

btc-and-eth-price-weekly-analysis-10-1

به دنبال افت قیمت به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۰،۹۳۸ دلار) خریداران وارد عمل شدند که نشان می‌دهد گاوها به شدت از سطح روانی ۴۰ هزار دلار دفاع می‌کنند.

صاف شدن شیب منحنی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۲،۸۵۵ دلار) و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی، یک عمل حرکت جانبی را در کوتاه‌مدت نشان می‌دهد. مرزهای این محدوده می‌توانند سطوح ۴۰ هزار دلار و ۴۵،۸۷۹ دلار باشند.

اگر قیمت به زیر حمایت ۴۰ هزار دلاری سقوط کند، نشان می‌دهد که گاوها در کوتاه‌مدت تسلیم شده‌اند. در این صورت، جفت ارز BTC/USDT ممکن است به حمایت بعدی در ۳۷،۹۸۰ دلار کاهش یابد.

در مقابل، اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۴۵،۸۷۹ دلار برسانند، دوباره کنترل اوضاع را در دست خواهند گرفت. در چنین شرایطی، احتمال صعود این جفت ارز تا سطح ۵۰ هزار دلار وجود دارد.

اتریوم

در ۲ ژانویه، گاوها سعی کردند اتریوم را به بالای مقاومت ۲،۴۴۵ دلاری برسانند، اما فیتیله بلند روی کندل نشان می‌دهد که در سطوح بالاتر فشار فروش وجود دارد.

btc-and-eth-price-weekl

قیمت در ۳ ژانویه به شدت کاهش یافت و به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کرد. یک نکته مثبت جزئی این است که خریداران با کاهش قیمت به سمت ۲،۱۰۰ دلار وارد عمل شدند و اکنون سعی می‌کنند قیمت را بالای سطح ۲،۲۰۰ دلار نگه دارند.

عملکرد قیمت در چند روز گذشته نشان می‌دهد که جفت ارز ETH/USDT ممکن است برای مدتی بیشتر بین سطوح ۲،۱۰۰ دلار تا ۲،۴۰۰ دلار در نوسان باشد.

در صورتی که خرس‌ها بتوانند قیمت را به زیر ۲،۱۰۰ دلار کاهش دهند، یک اصلاح عمیق‌تر به ۱،۹۰۰ دلار آغاز خواهد شد. از سوی دیگر، افزایش قیمت به بالاتر از ۲،۴۴۵ دلار می‌تواند مسیر صعود به سمت ۳ هزار دلار را هموار کند.