تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین و اتریوم (هفته چهارم اردیبهشت)

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

اگرچه قیمت بیت کوین در چند روز گذشته نزولی بوده، اما برخی از تحلیلگران معروف بازار، از جمله فیلیپ سوئیفت (Philip Swift)، انتظار اصلاح عمیق‌تری را برای این ارز دیجیتال ندارند. یکی از دلایلی که باعث شده تحلیلگران همچنان احساس صعودی داشته باشند، رویداد هاوینگ بیت‌کوین است که تاکنون یک چرخه مشخص را دنبال کرده است و تحلیلگران انتظار دارند که این چرخه باز هم ادامه یابد. تحلیلگران با استناد به چرخه‌های قبلی، معتقدند که اکنون زمان خرید فرا رسیده است.

با این حال، در کوتاه مدت، بیت کوین ممکن است به دلیل افزایش شاخص دلار آمریکا (DXY) با فشار مواجه شود. به طور معمول، عملکرد DXY با بیت کوین همبستگی معکوس دارد.

اما سطوح حمایتی مهمی که ممکن است خریداران بیت کوین و آلت کوین‌های برتر را جذب کنند، کدامند؟ در این مطلب رمزارز نیوز، می‌خواهیم به بررسی نمودار قیمتی دو رمزارز برتر بازار، یعنی بیت کوین و اتریوم در کوتاه‌مدت بپردازیم.

بیت کوین

در تاریخ ۱۰ می، بیت کوین یک الگوی کندل دوجی پایه بلند را تشکیل داد که نشان‌دهنده عدم تصمیم‌گیری در بین گاوها و خرس‌ها بود. فروشندگان با شکستن کندل به زیر خط حمایت الگوی مثلث متقارن، این عدم قطعیت را به نفع خود تغییر دادند.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین و اتریوم (هفته چهارم اردیبهشت)با سقوط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸،۱۴۲ دلار) به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۸،۴۹۶ دلار)، این دو منحنی یک تقاطع نزولی را تکمیل کرده‌اند. این موضوع همراه با قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو منفی، نشان می‌دهد که خرس‌ها فرمانده هستند. هدف بعدی در مسیر نزولی، ۲۵،۲۵۰ دلار است که گاوها باید از آن دفاع کنند؛ چون خط گردن الگوی سر و شانه معکوس است.

اگر قیمت بیت کوین از این سطح بازگردد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد که جفت BTC/USDT را به بالای خط مقاومت هدایت کنند. از سوی دیگر، شکست به زیر ۲۵،۲۵۰ دلار می‌تواند مسیر را برای کاهش بالقوه به سمت ۲۰ هزار دلار هموار کند.

اتریوم

در تاریخ ۱۰ می، قیمت اتریوم از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱،۸۶۶ دلار) رد شد که نشان می‌دهد احساسات منفی بوده و معامله‌گران در رالی می‌فروشند.

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین و اتریوم (هفته چهارم اردیبهشت)در ۱۱ می، کندل قیمتی جفت ETH/USDT زیر خط حمایت بسته شد که نشان‌دهنده از سرگیری اصلاحات است. این جفت در مرحله بعدی ممکن است به سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱٫۸ درصد یعنی ۱،۶۶۳ دلار برسد. این سطح احتمالاً باعث جذب خرید قوی از سوی گاوها خواهد شد.

اولین نشانه قدرت، بریک آوت و بسته شدن کندل قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد بود. چنین حرکتی نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال از دست دادن کنترل خود هستند. در چنین شرایطی، قیمت اتریوم می‌تواند به سطح روانی ۲ هزار دلار برسد.