بر اساس جدیدترین گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی از سوی اداره آمار کار، ایالات متحده در ماه دسامبر ۲۲۳ هزار شغل ایجاد کرده که بالاتر از انتظار بازار (۲۰۰ هزار شغل) است. در نتیجه، برخلاف پیش‌بینی‌های قبلی مبنی بر اینکه نرخ بیکاری در ۳٫۷ درصد بدون تغییر باقی می‌ماند، نرخ بیکاری در این کشور به ۳٫۵ درصد کاهش یافته است. علاوه بر این، داده‌ها حاکی از آن هستند که تورم کل منطقه یورو از ۱۰٫۱ درصد در ماه نوامبر به ۹٫۲ درصد در ماه دسامبر کاهش یافته است.

به گزارش سایت کوین تلگراف، انتشار این داده‌های اقتصادی موجب رشد بازارهای سهام آمریکا و اروپا شده و در این میان، بازار ارزهای دیجیتال نیز به رنگ سبز درآمده است. بر اساس داده‌های موجود، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با یک رشد ۱٫۱۷ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، به ۸۲۳٫۵۷ میلیارد دلار افزایش یافته است. حال سوالی که برای معامله‌گران پیش آمده، این است که آیا رالی بهبود ارزهای دیجیتال همچنان ادامه خواهد داشت؟

 بیت کوین

در تاریخ ۴ ژانویه، قیمت بیت کوین به بالاتر از میانگین‌های متحرک صعود کرد، اما گاوها نتوانستند مانع ۱۷،۰۶۱ دلاری را پشت سر بگذارند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت از این مقاومت‌ بالاسری دفاع می‌کنند.

اگرچه قیمت در ۶ ژانویه به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کرد، اما دم بلند روی کندل، خرید در سطوح پایین‌تر را نشان می‌دهد. گاوها اکنون یک بار دیگر در تلاشند تا قیمت را به بالای ۱۷،۰۶۱ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت BTC/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۱۷،۸۵۴ دلار و سپس، تا ۱۸،۱۳۸ دلار صعود کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالاسری کاهش یابد، نشان می‌دهد که این جفت ممکن است برای مدتی طولانی‌تر در محدوده ۱۶،۲۵۶ دلار تا ۱۷،۰۶۱ دلار تثبیت شود.