تحلیل تکنیکال و پیش‌بینی قیمت سولانا (۲۸ آذر ۱۴۰۲)

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

سولانا (SOL) اخیراً تحت تاثیر اصلاح کلی بازار ارزهای دیجیتال، روند کاهشی خود را از قیمت ۸۰ دلار آغاز کرد. این روند نزولی، SOL را به زیر حمایت‌های ۷۷.۵۰ دلار و ۷۵ دلار رساند. با وجود این، گاوها از کاهش بیشتر قیمت به زیر حمایت ۶۷.۵۰ دلار جلوگیری کردند.
در حال حاضر، SOL نزدیک به ۱۰ درصد افزایش یافته و از سطح ۰.۵۰ فیبوناچی اصلاحی نزولی فراتر رفته است. این ارز دیجیتال همچنین موفق به بریک آوت از سطوح مقاومتی ۷۰ و ۷۲ دلار شده است.
در حال حاضر، سولانا با قیمت ۷۵ دلار که بالاتر از میانگین متحرک ساده (SMA) ۱۰۰ در تایم فریم ۴ ساعته است، معامله می‌شود.

تحلیل تکنیکال و پیش‌بینی قیمت سولانا (۲۸ آذر ۱۴۰۲)

در تایم فریم ۴ ساعته یک خط روند صعودی مهم از افزایش قیمت پشتیبانی می‌کند. سولانا برای ادامه روند صعودی خود باید از مقاومت ۷۶.۵۰ دلار، نزدیک به سطح ۰.۷۶ فیبوناچی اصلاحی نزولی عبور کند. در صورت بریک آوت از این سطح، مقاومت‌های کلیدی بعدی در ۸۰ دلار و ۸۲ دلار قرار دارد. بسته شدن موفقیت‌آمیز کندل بالای ۸۲ دلار می‌تواند راه را برای یک رالی صعودی دیگر هموار کند و مقاومت کلیدی بعدی در ۸۸ دلار را هدف قرار دهد. در چنین شرایطی، سولانا حتی می‌تواند برای افزایش قیمت تا ۹۲ دلار آماده شود.

Ramzarzاز جنبه نزولی، اگر SOL نتواند از مقاومت ۸۰ دلار عبور کند، ممکن است روند کاهشی جدیدی را آغاز کند. حمایت اولیه در محدوده ۷۲ دلار است و پس از آن، حمایت کلیدی بعدی نزدیک به ۷۰ دلار یا خط روند صعودی قرار دارد. کاهش قیمت به زیر این سطوح می‌تواند منجر به آزمایش حمایت ۶۷.۵۰ دلاری شود. اگر کندل قیمت زیر ۶۷.۵۰ دلار بسته شود، سولانا ممکن است حمایت ۶۵ دلار را در کوتاه مدت هدف قرار دهد.