تحلیل تکنیکال و پیش‌بینی قیمت شیبا اینو (هفته چهارم اردیبهشت)

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

اولین «تقاطع مرگ» شیبا اینو (SHIB) در سال 2023 تأیید شد. با نگاهی به نمودار قیمت شیبا می‌توان متوجه شد که میانگین متحرک روزانه (MA) 50، میانگین متحرک 200 را از بالا به پایین قطع کرده که نشان‌دهنده تشکیل تقاطع مرگ است.
آخرین باری که شیبا در نمودار خود شاهد یک تقاطع مرگ بود، به فوریه 2022 برمی‌گردد. پس از آن، شیبا شاهد چندین ماه کاهش قیمت بود که البته بخشی از آن، در راستای شرایط نامطلوب کلی بازار هم بود. این میم کوین سال 2022 را با قیمت 0.00000788 دلار به پایان رساند. لازم به ذکر است که شیبا در اواخر فوریه 2022، زمانی که تقاطع مرگ شکل گرفت، در محدوده 0.000026 دلار تا 0.000028 دلار معامله می‌شد.
تحلیل تکنیکال و پیش‌بینی قیمت شیبا اینو (هفته چهارم اردیبهشت)

شیبا در سال 2023 شروع به صعود کرد و در تاریخ 4 فوریه به 0.0000159 دلار رسید. مدت کوتاهی پس از توقف رالی، شیبا اولین تقاطع طلایی خود را در سال 2023 تشکیل داد. تقاطع طلایی، مخالف تقاطع مرگ، است و زمانی تشکیل می‌شود که MA 50 از MA 200 عبور کرده و آن را رو به بالا قطع کند. تشکیل تقاطع طلایی به عنوان یک شاخص مثبت در نظر گرفته می‌شود.
در این میان، تقاطع نزولی دو میانگین متحرک از نظر تئوری نشان‌دهنده آن است که بازار برای یک حرکت نزولی دیگر آماده می‌شود. اما همیشه هم به این صورت نیست و باید به عوامل تکنیکال و شاخص‌های دیگری نیز دقت کرد.

لازم به ذکر است که شاخص “تقاطع مرگ” شهرت بدی برای به دام انداختن فروشندگان دارد. در واقع، به گفته برخی از تحلیلگران، تقاطع مرگ، صرف نظر از این‌که در نمودار روزانه یا هفتگی رخ می‌دهد، ممکن است غیرقابل اعتماد باشد؛ زیرا یک شاخص با تأخیر به حساب می‌آید. به عبارت دیگر، این تحلیلگران فرض می‌کنند که این اندیکاتور بر اساس میانگین‌های متحرک در گذشته است و بنابراین، عملکرد یک دارایی در گذشته را به تصویر می‌کشد. به نظر می‌رسد که این مورد برای شیبا اینو نیز صادق باشد.
در این میان، شاخص قدرت نسبی (RSI) روزانه SHIB همچنان در سطح اشباع فروش قرار دارد، که نشان می‌دهد این رمزارز ممکن است در حال رسیدن به نقطه کف باشد.
در زمان نگارش این خبر، قیمت SHIB در 24 ساعت گذشته کمی کاهش یافته و به محدوده 0.0000087 دلار رسیده است.