تحلیل تکنیکال BNB و LTC؛ آیا تقاطع‌های صعودی باعث افزایش قیمت خواهد شد؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • تحلیل
  • تحلیل تکنیکال BNB و LTC؛ آیا تقاطع‌های صعودی باعث افزایش قیمت خواهد شد؟

تحلیل تکنیکال بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در چند روز اخیر نزولی بوده است، اما شکسته نشدن حمایت ۲۲۰ دلاری نشان می‌دهد که این توکن در قیمت‌های پایین‌تر همچنان با تقاضای خوبی مواجه است. به‌طور کلی، این مسئله نشانه خوبی محسوب می‌شود.

نمودار روزانه بایننس کوین - منبع: TradingView
در روند صعودی، اولین مقاومت پیش‌روی بایننس کوین در سطح ۳۸.۲٪ فیبوناچی اصلاحی واقع در محدوده ۲۵۲.۵۰ دلار قرار دارد. در صورتی که این مقاومت به سمت بالا شکسته شود، قیمت بایننس کوین ممکن است تا میانگین متحرک نمایی ۲۰روزه در حوالی ۲۶۱ دلار رشد کند. در این محدوده انتظار می‌رود که بایننس کوین با مقاومت خرس‌ها (فروشنده‌ها) روبه‌رو شود و در صورت موفقیت آن‌ها، احتمالا تا محدوده ۲۲۰ دلار کاهش می‌یابد.

در سمت دیگر، در صورتی که گاوها قیمت بایننس کوین را از میانگین متحرک نمایی ۲۰روزه آن عبور بدهند، این ارز دیجیتال ممکن است تا سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی (۲۷۲.۵۰ دلار) افزایش یابد که محدوده مهمی برای خرس‌ها محسوب می‌شود. در صورتی که قدرت خریداران از فروشندگان بیشتر باشد، BNB می‌تواند به محدوده ۳۰۵ دلار برسد.

در تایم فریم ۴ساعته، دو میانگین متحرک به هم رسیده و تقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند. علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی (RSI) بایننس کوین هم وارد محدوده مثبت شده که نشان‌دهنده بازگشت خریداران به بازار است. خریداران برای پس گرفتن بازار، باید مقاومت ۲۵۲.۵۰ دلاری را فتح کنند. در این صورت احتمال صعود بایننس کوین تا محدوده ۲۶۵ دلار وجود دارد.

در سمت مقابل و در صورت نزولی شدن بازار، اولین محدوده حمایتی بایننس کوین در حوالی میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای این ارز دیجیتال قرار دارد. در صورت شکسته شدن این حمایت، قیمت بایننس کوین ممکن است تا خط روند صعودی رسم‌شده در نمودار ۴ساعته آن سقوط کند. در صورتی که قیمت این ارز دیجیتال به زیر خط روند مذکور برسد، احتمالا شاهد آزمایش دوباره حمایت ۲۲۰ دلاری خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال لایت کوین

قیمت لایت کوین در تاریخ ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد) از الگوی مثلثی متقارن بیرون رفت و به زیر خط حمایت موجود در این الگو سقوط کرد. در ادامه، فروشندگان قیمت لایت کوین را در تاریخ ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) به زیر حمایت ۷۵ دلاری رساندند؛ اما خریداران از سقوط بیشتر این ارز دیجیتال جلوگیری کردند.

نمودار روزانه لایت کوین - منبع: TradingView

بهبود کلی بازار رمزارزها در چند روز گذشته باعث شد که قیمت لایت کوین از محدوده ۷۵ دلار عبور کند. این نشان می‌دهد که تقاضای زیادی برای خرید لایت کوین در سطوح پایین‌تر وجود دارد. در ادامه، خریداران تلاش می‌کنند تا قیمت این ارز دیجیتال را به میانگین متحرک نمایی ۲۰روزه در حوالی ۸۲ دلار برسانند که محدوده مهمی به شمار می‌رود. در صورت شکسته شدن این مقاومت، لایت کوین می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰روزه خود (محدوده ۸۶ دلار) افزایش یابد.

با این وجود، در سمت نزولی و در صورت کاهش قیمت از سطوح فعلی و یا ناتوانی در فتح میانگین متحرک نمایی ۲۰روزه و سقوط به زیر ۷۰ دلار، احتمالا شاهد کاهش بیشتر قیمت لایت کوین تا محدوده ۶۵ دلار و سپس تا محدوده ۶۰ دلار خواهیم بود.

نمودار ۴ساعته لایت کوین
در تایم فریم ۴ساعته، بهبود بازار رمزارزها در روزهای اخیر باعث شده که قیمت لایت کوین هم تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای خود افزایش یابد. این مسئله نشان می‌دهد که فشار فروش این ارز دیجیتال کاهش یافته است. علاوه بر این، میانگین‌های متحرک لایت کوین در آستانه یک تقاطع صعودی هستند. شاخص RSI هم وارد محدوده مثبت شده و نشان داده است که خریداران لایت کوین به دنبال بازگشت به بازار هستند.

در مسیر پیش‌روی لایت کوین، مقاومت کوچکی در محدوده ۸۰ دلار وجود دارد که در صورت شکسته شدن آن، احتمالا شاهد صعود قیمت این ارز دیجیتال تا محدوده ۸۵ و ۹۰ دلار خواهیم بود. در صورت کاهش قیمت لایت کوین به زیر محدوده ۷۵ دلار، نظریه صعودی این ارز دیجیتال بی‌اعتبار می‌شود.