تصویب قوانین رمزارزی جدید در کالیفرنیا به نام BitLicense

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

Screenshot 2022 09 01 080852 - تصویب قوانین رمزارزی جدید در کالیفرنیا به نام BitLicense

فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام (Gavin Newsom)، قرار است لایحه‌ ای را امضا کند که اخیراً تصویب شده و صرافی‌ های دارایی دیجیتال و سایر شرکت‌ های رمزارزی را ملزم می‌ کند تا مجوز فعالیت در این ایالت را دریافت کنند. قانون دارایی های مالی دیجیتال، که “BitLicense” کالیفرنیا نامیده می شود، پس از مقررات BitLicense نیویورک که در سال 2015 (1394) اجرایی شد، اتخاذ می شود. قانون کالیفرنیا، در صورت امضای نیوسام، در ژانویه 2025 (دی 1403) اجرایی می شود.

تیموتی گریسون، عضو مجمع حامی این لایحه، در بیانیه ای گفته است: «در حالی که جدید بودن رمزارزها بخشی از چیزی است که سرمایه‌ گذاری در آن ها را هیجان‌ انگیز می‌ کند، اما همین ویژگی آن را برای مصرف‌ کنندگان خطرناک‌ تر هم می‌ کند، زیرا کسب و کارهای رمزارزی به اندازه کافی تنظیم نشده‌ اند و مجبور نیستند از بسیاری از قوانین مشابهی پیروی کنند که در مورد دیگر شرکت ها اعمال می‌شود.»

در میان این الزامات، ممنوعیتی نیز وجود دارد که در سال 2028 (1407) برای نهادهای دارای مجوز در کالیفرنیا که با استیبل کوین‌ ها سروکار دارند، اجرایی می‌ شود، مگر اینکه این استیبل کوین توسط یک بانک صادر شود. این شبیه به یک لایحه پیشنهادی (که هرگز تصویب نشد) در کنگره ایالات متحده است که صادرکنندگان استیبل کوین را ملزم به داشتن حساب اصلی فدرال رزرو می کند.