جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جایزه ۱۵۰٬۰۰۰ دلاری آرکهام برای یابنده خالق توکن DJT

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

آرکهام اینتلجنس (Arkham Intelligence) برای هر کسی که بتواند به طور قطعی هویت خالق توکن سولانا با مضمون دونالد ترامپ را ثابت کند، جایزه ۱۵۰٬۰۰۰ دلاری در نظر گرفته است.

توکن DJT به دلیل ادعای غیر مستند مبنی بر اینکه دونالد ترامپ، ريیس‌جمهور سابق ایالات متحده این توکن را به بازار عرضه کرده است، افزایش قابل توجهی را تجربه کرد. طبق گفته گکو ترمینال (GeckoTerminal)، این توکن در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۳۰۰٪ افزایش یافت و در همین مدت، بیش از ۴۷۲ میلیون دلار حجم معاملات آن بوده است.

دخالت و ادعاهای مارتین شرلی

مارتین شرلی (Shkreli)، مدیر اجرایی جنجالی که به دلیل افزایش قیمت یک داروی نجات‌دهنده بدنام شد و متعاقباً به دلیل کلاهبرداری اوراق بهادار به زندان افتاد، ادعا می‌کند که در ایجاد توکن DJT مبتنی بر سولانا نقش داشته است. روز دوشنبه، شرلی توییتی را بازنشر کرد که در آن ادعا شده بود DJT یک توکن رسمی ترامپ است. نشریه پایرت وایرز (Pirate Wires) بر اساس گفت‌وگوهایی ادعا کرده که ترامپ در حال راه‌اندازی این توکن است و کوچکترین پسرش، بارون، این پروژه را رهبری می‌کند.

ادعای شرلی و اطلاعات بیشتر

در طول یک جلسه لایو در X Spaces در ۱۸ ژوئن (۲۹ خرداد)، شرلی فاش کرد که در هنگام راه‌اندزای این توکن در آوریل به یکی از دوستانش کمک کرده است. او اشاره کرد که حدود ۱۰ نفر مستقیما در ساخت این توکن مشارکت داشتند که ۴۰ تا ۵۰ نفر دیگر از آن مطلع بودند و از بارون ترامپ به عنوان یکی از آنها یاد کرد.

جایزه آرکهام و واکنش بازار

اعلام جایزه ۱۵۰٬۰۰۰ دلاری توسط آرکهام اینتلجنس چهار ساعت پس از آن صورت گرفت که شرلی یک شرط ۱۰۰ میلیون دلاری را با GCR، تریدر مطرح ارزهای دیجیتال، درمورد جعلی بودن توکن DJT پذیرفت. آرکهام در X اظهار داشت:

شواهد قطعی برای تعیین هویت خالق DJT را پیدا کنید. ما مدرک خصوصی را برای این جایزه می‌پذیریم، اما اگر پذیرفته شود، این مدرک عمومی خواهد شد.

ZachXBT، کارآگاه بلاکچین، از جمله کسانی بود که شواهدی را ارائه کرد که احتمالا بر تصمیم شرلی برای میزبانی جلسه لایو X Spaces تأثیر گذاشت.

منبع: ZachXBT

بازار داغ پیش‌بینی‌ها در مورد نقش ترامپ در این توکن

به صورت آنلاین، گمانه‌زنی‌ها در مورد اینکه آیا ترامپ یا یکی از اعضای خانواده‌اش توکن DJT را راه‌اندازی کرده‌اند یا خیر، ادامه دارد. در پلتفرم غیرمتمرکز پلی‌مارکت (Polymarket)، نزدیک به ۱.۹ میلیون دلار سفارش رای گذاشته شده است که آیا توکن DJT واقعی است یا خیر. در حال حاضر، تنها ۱۷٪ از رای‌ها به گزینه «بله» اختصاص دارند، این تعداد پس از جلسه X Spaces به ۷٪ کاهش یافت.

منبع اولیه شایعه

شایعه‌ای که ترامپ پشت توکن DJT است و پسرش بارون این پروژه را رهبری می‌کند، از یک پست X توسط وبلاگ فناوری پایرت وایرز سرچشمه گرفته است. در این پست بدون ذکر منبع به مکالماتی اشاره شده است. مایک سولانا (Mike Solana)، خالق پایرت وایرز، توضیح داد که «مستقیما با ترامپ صحبت نکرده است» و «فقط آنچه را که از طریق منابع دریافت کرده‌ را بیان کرده است».